Chanel, Valentino či Armani - luxus, rozprávka, sexepíl aj dráma! Pozrite si kolekcie haute couture z Paríža

Maratón prehliadok haute couture odštartoval v pondelok a za pár dní priniesol niekoľko očakávaných prezentácií.

26.01.2023 13:00
Valentino Haute Couture Foto: ,
Modelka na prehliadke Valentino Haute Couture Jar/Leto 2023 v Paríži.
debata (1)

V úvode týždňa sa nehovorilo o inom ako o modeloch s atrapami zvieracích hláv v ateliéri Schiaparelli. Do zvieracej ríše, no celkom inak (prostredníctvom výpravy a inštalácií od Xaviera Veilhana) sa vydal aj módny dom Chanel.

Jeho luxusné modely nesklamali najmä vernú klientelu, ktorá sa nadchýnala nad tisíckami ručne našívaných flitrov v tvídových a buklé sakách, šortkách či kabátikoch alebo šatách ľahučkých ako pena. Záver potom patril modelu pre nevestu – krátkym a rozkošným šatám s tým najjemnejším závojom pošívaným holubicami.

Modelky na prehliadke Chanel Haute Couture...
Modelky na prehliadke Chanel Haute Couture...
+28Modelky na prehliadke Chanel Haute Couture...

Taliansky dizajnér Giorgio Armani sa pohral s geometrickými motívmi, ktoré sa objavili v rozličných podobách – vystrihované trojuholníky, štvorčeky či kosoštvorce zo zamatu, hodvábu, šifónu alebo organzy zdobili blúzky, nohavice, večerné róby.

zväčšiť Modelka Anna Ewers ako nevesta na prehliadke... Foto: Copyright CHANEL
Chanel Haute Couture Jar/Leto 2023 Modelka Anna Ewers ako nevesta na prehliadke Chanel Haute Couture Jar/Leto 2023 v Paríži.

A značka Valentino pozvala svojich klientov aj celý svet do nočného klubu menom Le Club Valentino. Inšpirácia svetom diska, mladistvé a moderné verzie couture šortiek, topov prepojené s „opera-kabátmi“ či veľkolepými róbami – to všetko sa dalo vidieť na móle u Valentina, ale sexy, rebelská a silná ženská móda sa objavila aj u dizajnéra Alexandra Vauthiera. Viac si pozrite v galérii.

zväčšiť Topmodelka Irina Shayk na prehliadke... Foto: Profimedia
Irina Shayk na prehliadke Schiaparelli Haute Couture Topmodelka Irina Shayk na prehliadke Schiaparelli Haute Couture v šatách s hlavou leva.

Týždeň haute couture prehliadok uzatvára módna šou talianskej značky Fendi. Exkluzívne materiály z nej nájdete na Žena.pravda.sk v piatok.

Video

Zdroj: CHANEL

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #móda #Valentino #Paríž #Armani Privé #Chanel #Alexandre Vauthier #haute couture

+ Rezignácia nepatrí do vášho života, ťažké myšlienky vypustite z hlavy.
Urobte si poriadok vo finančných...

+ Konzumujte viac vitamínov, aby ste podporili imunitu. Výživa je základ.
Starosti nepretriasajte pred...