Recyklované a úchvatné, Kate šatami trafila do čierneho! Ale nezaostala ani nežná Sophie, grófka z Wessexu

Do Buckinghamského paláca sa vrátili tradičné záhradné oslavy, na ktorých sa zúčastnili aj členovia kráľovskej rodiny.

27.05.2022 09:00
Britain Royals Foto: ,
Princ William a vojvodkyňa Kate na záhradnej párty v Buckinghamskom paláci.
debata

Hlavnými hviezdami boli princ William a jeho manželka. Ale medzi hosťami sa pohybovala aj Sophie, grófka z Wessexu, manželka princa Edwarda, brata Charlesa.

zväčšiť Princ  William a vojvodkyňa  Kate, princ... Foto: SITA/AP, Dominic Lipinski
Britain Royals Princ William a vojvodkyňa Kate, princ Edward a Sophie z Wessexu na záhradnej párty v Buckinghamskom paláci.

V čom sa spomínané dámy ukázali stovkám hostí? Kate pôsobila naozaj elegantne v splývavých šatách mätovej farby, o ktoré sa postaral jej osobný krajčír. Ako už 40-ročná Kate predviedla mnohokrát, žiariť dokáže aj v recyklovaných šatách – stále znova a znova. Tento model sme na nej videli napríklad pri príležitosti osláv 50-teho výročia inaugurácie princa Charlesa za princa z Walesu. Klobúk, topánky a dokonca aj dáždnik mala Kate farebne zladené so šatami v odtieni mätovej.

Princ  William a vojvodkyňa  Kate na záhradnej...
Princ  William a vojvodkyňa  Kate na záhradnej...
+4Princ  William a vojvodkyňa  Kate na záhradnej...

57-ročná Sophie, grófka z Wessexu, sa rozhodla pre modré šaty v odtieni baby blue ozdobené brošňou a farebne zodpovedajúci fascinátor, ktorý bol o čosi tmavší. Nežnej blondínke farby pristali a urobili jej dobrú službu, pastelové odtiene jej ubrali zopár rokov.

zväčšiť Sophie, grófka z Wessexu na párty v... Foto: SITA/AP, Aaron Chown
Britain Royals Sophie, grófka z Wessexu na párty v Buckinghamskom paláci.

Záhradné párty sa v Buckinghamskom paláci konajú od 60. rokov 19. storočia a predstavujú spôsob, akým panovník oceňuje verejnú službu. Okrem stretnutia s členmi kráľovskej rodiny hostí čaká čaj a koláč. Podľa webovej stránky kráľovskej rodiny sa podáva okolo 27 000 šálok čaju a 20 000 koláčikov. Ďalšia sa bude konať koncom júna v paláci Holyroodhouse v škótskom Edinburghu.

Pozrite si video – medailónik vojvodkyne Kate.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #vojvodkyňa Kate #buckinghamský palác