Poistite si ruky v zime: Pýtajú si hydratáciu, ochranu aj hýčkanie

Téma, ktorá bola na mieste už na jar a stále je aktuálna. Možno vzhľadom na ročné obdobie ešte o niečo viac.

20.11.2020 13:00
krém na ruky, kozmetika, Foto:
Vybrať si krém na ruky je niekedy o dlhom hľadaní. Pokožka rúk sa mení vekom.
debata

Reč je, samozrejme, o starostlivosti o vaše ruky. Už niekoľko mesiacov zažívajú nápor pod množstvom dezinfekčných a čistiacich prostriedkov v rámci pandemickej situácie. Teraz sa k tomu pridružilo aj zimné obdobie. Toto počasie sa na kvalite pokožky rúk podpisuje naozaj výrazným spôsobom.

Okrem dezinfekčných prostriedkov, ktoré na kožu pôsobia, je to aj striedanie tepla a zimy, studené, až mrznúce počasie, ale tiež stres aktuálnych dní, ktoré oberajú kožu o lipidy a výživu. Nepochybne aj preto je dôležité venovať kožu zvýšenú pozornosť.

Krém Biomains od Biotherm vytvára na pokožke...
Intenzívne zvlhčujúci krém na ruky obohatený o...
+7Krém na ruky The Hand Treatment značky...

Ako možnosť prvej voľby sa ukazujú najmä kvalitné krémy na ruky, ktoré prinášajú koži výživu, hydratáciu, upokojenie, ba v niektorých prípadoch dokonca hojenie menších raniek či vysušených miest. Samozrejme, popri produktoch z veľkovýroby je možné siahnuť aj po prírodných alternatívach a robiť si domáce zábaly napríklad s kokosovým či olivovým olejom, medom či ovsenými vločkami s tvarohom. Alebo použiť na pravidelné masírovanie prírodné oleje ako je argánový, mandľový či jazmínový.

Zabúdať netreba pritom ani na nechty. Najmä okolie nechtu a kožička trpí v chladných dňoch olupovaním či rozstrapkávaním kože. V tomto prípade je nutné opäť siahnuť po olejoch a pravidelne kožu masírovať. Na trhu sú však už aj krémy na ruky, ktoré pôsobia dvojfázovo a okrem kože majú dosah aj na stav nechtov a vylepšujú ho.

Z tipov, ktoré sa dajú nájsť na slovenskom aj svetovom trhu, prinášame 10 vybraných produktov v galérii vyššie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #starostlivosť #koza #zima #krém na ruky

+ Stanovte si reálne ciele, aby ste motivovali sami seba k pokroku.
Nie je nutné budovať si kariéru za každú...

+ Neustály stres nerobí dobre vášmu zdraviu, pozor hrozí vyčerpanie.
Venujte sa inšpiratívnym nápadom,...