Pozor! Týmto prípravkom na bielenie zubov sa vyhnite, sú nebezpečné

25.08.2020 10:36
biele zuby, test, odtieň, zubár
(ÚVZ) SR upozorňuje na potenciálne nebezpečné prípravky. Autor:

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na potenciálne nebezpečné prípravky na bielenie zubov. Pozrite sa, o aké konkrétne produkty ide a čím sú nebezpečné pre zdravie.

Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (Rapex) ich nahlásil kontrolný orgán v Dánsku. Súprava na bielenie zubov Blue Light Powerful HI LED Teeth Whitening Light and My Tray Kit Smile Dental značky DENTECH pôvodom zo Spojených štátov amerických obsahuje nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka (nad šesť percent), ktorá je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a rady o kozmetických výrobkoch. „Vysoká koncentrácia peroxidu vodíka môže poškodiť zubnú sklovinu alebo viesť k vypadávaniu zubov,“ varuje hlavný hygienik Ján Mikas. Výrobok predávajú cez internet prostredníctvom webovej stránky eBay.

Pri pere na bielenie zubov Teeth whitening product značky WHITE 1NE nebola uvedená krajina pôvodu. Výrobok predávajú cez internetovú stránku made4men.dk.V zlo­žení výrobku sa uvádza látka sodium perborate, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a rady o kozmetických výrobkoch. „Je možné, že tieto výrobky sa nachádzajú aj v Slovenskej republike,“ upozorňuje hlavný hygienik.

#zuby #nebezpečný prípravok #bielenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Je vhodná doba objednať sa na preventívnu prehliadku, myslite na to.
Konajte kým je čas, neskôr by to...

+ Zdravie je prvoradé, myslite naň pri všetkých športových činnostiach.
V práci to prebehne v pokojnom...