Princezná Diana ako módna inšpirácia! Takto si na ňu spomenuli Kate aj Meghan

11.03.2020 17:00

Posledné dni nie je o verejné vystúpenia oboch britských vojvodkýň núdza.

Pod drobnohľadom je, ako zvyčajne, aj ich zvolené oblečenie. Kate a Meghan sa práve počas uplynulých dní nechali, čo sa módy týka, inšpirovať zosnulou Dianou. Pozrite sa na ich modely pripomínajúce práve princeznú z Walesu.

Princezná Diana v roku 1985 počas návštevy...
Princezná Diana v roku 1985 počas návštevy Vatikánu. Autor: Profimedia

Na nedávnu návštevu literárneho múzea v Dubline Kate siahla po bodkách – išlo o efektný vintage model z dielne módneho domu Oscar de la Renta. Kate zvolila bodkované šaty zdobené čiernym lemovaním na rukávoch a takisto čiernym pásom v oblasti drieku. Zaujímavým detailom však bol bohato nazdobený golierik.

Vojvodkyňa Kate s manželom, princom Williamom,...
Vojvodkyňa Kate s manželom, princom Williamom, počas návštevy Literárneho múzea v Dubline v šatách Oscar de la Renta. Autor: SITA/AP

Princezná Diana sa vo veľmi podobných šatách ukázala počas návštevy Vatikánu po boku princa Charlesa v roku 1985. Išlo o model návrhára Donalda Campbella, ktorý zdôraznil skvelú postavičku princeznej Diany, pozornosť priťahoval jej štíhly driek zvýraznený vďaka efektnému pásu na šatách.

Princezná Diana počas podujatia  Trooping the...
Princezná Diana počas podujatia Trooping the Colour v roku 1982. kedy bola vo vysokom štádiu tehotenstva. Autor: Profimedia

V pondelok sa vo Westminsterskom opátstve konala slávnostná bohoslužba pri príležitosti osláv Comonnwealth Day, na ktorej sa zúčastnili aj princ Harry s manželkou. Meghan zažiarila v zelenej kreácii od Emilie Wicksteadovej, ktorú dopĺňal šik klobúčik v identickom odtieni.

Princ Harry a jeho manželka Meghan, oblečená v...
Princ Harry a jeho manželka Meghan, oblečená v kreácii od Emilie Wicksteadovej, prichádzajú na slávnostnú bohoslužbu. Autor: SITA/AP, Frank Augstein

V roku 1982 sa princezná Diana ukázala po boku princa Charlesa na podujatí „Trooping the Colour“ na balkóne Buckinghamského paláca v identickej zelenej farbe. Jej šaty však mali široký strih, keďže Diana bola v tom čase vo vysokom štádiu tehotenstva. Takmer obdobný bol najmä klobúčik, ktoré mali obe dámy na hlavách.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

1 debata
Viac na túto tému: #vojvodkyňa Meghan #vojvodkyňa Kate #princezná Diana #model

+ Vrásky pribúdajú, ale stále vyzeráte dobre nezaťažujte sa tým.
Ak chcete do niečoho investovať, spravte to...

+ Snažte sa hýbať sa, prospeje vám to.
Buďte najlepší vo svojom obore, len tak dosiahnete úspech.
...