Toto je 10 najlepšie oblečených žien podľa Vogue! Bodovala Gaga aj Meghan

25.12.2019 11:55

So záverom roka sa budú množiť rozličné rebríčky tých naj. A jeden pridal aj britský magazín Vogue. Samozrejme, ide o najlepšie oblečené ženy uplynulého roka.

Lady Gaga na akcii MET Gala 2019.
Lady Gaga na akcii MET Gala 2019. Autor: SITA/AP, Evan Agostini

V zozname, ktorý zverejnil slávny módny časopis, sa ocitli samé známe mená. Prítomnosť ani jedného z nich asi neprekvapí, keďže už počas uplynulých mesiacov ich novinári a módna obec vnímali ako nositeľov trendov a najštýlovejšie dámy v spoločnosti.

Podľa zástupcov časopisu sa medzi najlepšie oblečené osobnosti roka zaradila napríklad speváčka Lady Gaga, ktorá triumfovala pred objektívmi začiatkom roka počas sezóny filmových ocenení. Vtedy totiž bola takmer všade nominovaná za výkon vo filme Zrodila sa hviezda. A na červených kobercoch predvádzala ukážkový štýl s mixom, v ktorom sa miešal dotyk originality a punc starého Hollywoodu.

Speváčka a herečka Lady Gaga s luxusným...
Speváčka
		a herečka Lady Gaga v kreácii Calvin...
+23Herečka a speváčka
		Lady Gaga v kreácii...

V TOP 10 sa ocitla aj vojvodkyňa Meghan zo Sussexu, ktorej odevný štýl patrí medzi najsledovanejšie na svete. Odborníci si pritom všimli, že v porovnaní s rokom 2018 sa americko-kanadská herečka chovala ekonomickejšie a cenu jej garderóby v priemere skresala na polovicu. Meghan zaujala voľbami ako tehotná dáma začiatkom roka, ale tiež svojou noblesnou podobou na spoločenských akciách a počas pracovných aktivít.

Vojvodkyňa Meghan na poduajtí  "One...
Vojvodkyňa Meghan na poduajtí "One Young World" v Royal Albert Hall v Londýne. Autor: SITA/AP, Gareth Fuller

Ďalšou dámou v zozname, ktorú Vogue označuje za módnu ikonu, je topmodelka a filantropka Naomi Campbell. Táto 49-ročná rodáčka z Londýna už roky patrí medzi najlepšie oblečené ženy svojho fachu, ale nielen jeho. Je vzorom pre mnoho žien, zástupkyň rozličných generácií.

Do zoznamu magazínu Vogue sa, vrátane vojvodkyne zo Sussexu, dostalo až sedem žien afroamerického pôvodu. Okrem dvojice menovaných, teda Meghan a Naomi Campbellovej, to boli aj herečky Lupita Nyong'o, Tracee Ellis Ross a Zoe Kravitz, speváčka Rihanna či modelka Adwoa Aboah. Jedna, herečka Gemma Chan, je zase zástupkyňou s ázijskými koreňmi. Desiatku uzatvára komediálna hviezda seriálu Potvora, ktorá je tiež jeho scenáristkou – britská herečka Phoebe Waller-Bridge.

Herečka Gemma Chan v kreácii Miu Miu.
Herečka Gemma Chan v kreácii Miu Miu. Autor: SITA/AP, Richard Shotwell

Ako sa vám pozdáva výber VOGUE? Pozrite si ho v našej galérii. Pre každú dámu sme vybrali niekoľko jej pamätných lookov uplynulého roka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Vogue #Naomi Campbell #najlepšie oblečené #móda #Meghan Markle #Lady Gaga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku