Toto je farba roka 2020! Vyhrala klasická modrá, máme tipy na nákupy

09.12.2019 13:00

Ani tento rok nie je výnimkou. Spoločnosť Pantone, špecialista na farby a trendy v nich, odhalila farbu roka 2020. Žiadnych výstrelkov sa obávať netreba. Tentoraz ide totiž o krásny a klasický odtieň.

Maya Rudolph, Herečka Tina Fey (v strede) s...
Maya Rudolph, Herečka Tina Fey (v strede) s kolegyňami Mayou Rudolphovou (vľavo) a Amy Poehlerovou. Fey má na sebe róbu v klasickej modrej.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Chris Pizzello

Podľa Pantone sa farbou nasledujúceho roka stal odtieň Classic Blue (Klasická modrá) a ide o skutočný pre oko príťažlivý a zároveň veľmi upokojujúci farebný odtieň. To tvrdí aj definícia spoločnosti, ktorá každoročne ohlasuje trendy vo farbách, ovplyvňujúce dizajn od módneho, cez interiérový až po trendy v architektúre.

Klasická modrá.
Klasická modrá. Autor: SITA/AP

Klasická modrá reprezentuje podľa Pantone stabilnú základňu na to, aby sme boli schopní posunúť sa do novej éry. Farby prináša upokojenie, sebaistotu, ale tiež spojenie s inými.

Odtieň klasickej modrej sa v škále tejto farby objavuje kdesi medzi námorníckou modrou (je svetlejší) a kobaltovou modrou (je tlmenejší), pričom jeho použitie evokuje nadčasovú eleganciu v jej jednoduchosti.

Farby v tomto tóne sa uplatňujú už dávnejšie najmä v interiérovom dizajne. Dizajnéri ich často spájajú so zamatovou štruktúrou materiálu, ktorý ešte prehlbuje upokojujúci dojem. Klasická modrá sa však objavila už aj v niektorých kolekciách na jar a leto 2020.

V našej galérii nájdete nielen príklady, ale aj niekoľko tipov na to, čo môžete kúpiť pod stromček vo farbe roka svojim blízkym.

Pohovka
		Frances, predáva Living It Up za
		1200...
Dámske
		šaty Reserved v odtieni klasickej modrej.
+13Dámske voľnejšie
		šaty po kolená H&M.
		Predávajú...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#trend #Pantone #Modra #móda #klasická modrá #farba roka #dizajn
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ozvú sa problémy, ktoré ste dlhodobo zanedbávali a odkladali na neurčito.
Vyzerá to...

+ Neváhajte so založením spoločnej rodiny, mohlo by byť neskoro.
Šéf ocení vašu snahu a pracovitosť...