Krátky strih podľa Charlize Theronovej! Ženskosť vynikne aj s ním, pozrite sa

, 10.10.2019 07:00

Hoci jej kedysi média prisudzovali prívlastky ako nežná, romantická či zvodná ikona filmového plátna, herečka Charlize Theron má od týchto prirovnaní celkom ďaleko. Posledné roky jasne definovala svoju ženskosť, sexualitu, ale aj nezávislosť či postavenie v Hollywoode ako silná žena.

Charlize Theron počas návštevy talk-šou...
Charlize Theron počas návštevy talk-šou moderátora Jimmyho Kimmela. Autor: REX / Shutterstock Editorial / Profimedia

Najnovším prvkom, ktorý sa o tento status juhoafrickej rodáčky ešte pričinil, je jej nový účes, s ktorým už obieha rozličné programy či podujatia. Naposledy sa napríklad objavila na premietaní filmu Addamsova rodina, kde prekvapila úpravou v duchu záveru 80-tych rokov a akejsi fúzie punkovo-mestského štýlu berlínskej mládeže. O pár hodín neskôr ukázala dynamickejšiu a zároveň aj zvodnejšiu verziu krátkeho účesu u moderátora Jimmyho Kimmela.

Pre mnohé ženy je voľba krátkeho účesu doslova neprijateľná. Dlhé pramene si udržiavajú až do vysokého veku, majú pocit, že sú akoby definíciou ženskosti, poznávacím znakom pohlavia. U Theronovej však jasne vidieť, že opačná alternatíva môže byť rovnako príťažlivá, zaujímavá a často aj veľmi oslobodzujúca.

Herečka
		Charlize Theron na premiére
		filmu...
Charlize
		Theron počas návštevy
		talk-šou...
+14Vlasový púder
		Tecni.Art Super Dust od
		L´Oreal...

V jej novej úprave vidieť využitie melírového efektu, keď sa tmavšie pramene striedajú so svetlými. Strih je pritom tvorený tak, že sa jednotlivé pramene ťahajú smerom do čela z vršku hlavy, dokonca až zo zadnej časti. Takzvaný „pixie“ strih už mnohé lifestylové magazíny prirovnali napríklad k niekdajšej úprave slávnej herečky Mie Farrowovoej.

Na podobné variácie však v minulosti našli odvahu napríklad aj herečka Jennifer Lawrence (veľmi podobné prevedenie), jej kolegyňa Scarlett Johansson (romantickejšia variácia), Michelle Williams (čistý a minimalistický strih v jednoliatej farbe) či speváčka Rihanna (chlapčenský nádych).

My si myslíme, že jednotlivé variácie stojí za to pozrieť si v našej galérii. Nájdete tam aj niekoľko tipov na ošetrujúce produkty. Pri krátkych vlasoch je dôležité definovanie štruktúry prameňov, objem, ale aj fixácia. Nezabúdajte na to, ak sa pre taký rozhodnete!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#účes #strih #pixie #krátke vlasy #Charlize Theron
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Mali by ste zvýšiť pozornosť na zvyšujúci sa tlak a bolesti srdiečka.
Ste výborný vodca, využite to...

+ Môžu sa objaviť bolesti chrbtice, zájdite na kvalitnú masáž celého tela.
Ak budete príliš aktívni a...