Udržte si bronz: 4 tipy, ako ostať po dovolenke dlhšie hnedá

, 31.08.2019 08:00
žena, tvár, pokožka, opálenie, pleť
Vápnik a zinok sú v prípade nedej pokožky našimi najlepšími priateľmi, karotén podporuje produkciu melanínu. Autor:

Máte pocit, že sa vaša sexi hnedá farba z dovolenky pomaly vytráca? Máme štyri dobré tipy, ako si ju udržíte!

Predpokladáme, že ste sa na dovolenke opaľovali zdravo a pravidelne ste sa natierali opaľovacími krémami s vysokým ochranným faktorom a slnku sa vystavovali len v doobedňajších, resp. popoludňajších hodinách. V takom prípade môžete čítať ďalej, čo s týmto bronzom, ako zabezpečiť, aby naše telo skrášľoval čo najdlhšie?

Hydratujte pokožku

Keď je naša pokožka suchá, telo tento proces obnovy zrýchľuje, aby znovu prinieslo čerstvé, zdravé kožné bunky. Ak pokožke doprajeme veľa vlhkosti, tento proces spomalíme a zo snedej farby sa budeme môcť dlhšie tešiť. Obzvlášť vhodné sú pleťové vody alebo krémy s aloe vera alebo vitamínom E, či krémy po opaľovaní. Takže platí: vždy sa poriadne krémovať!

Vyhýbajte sa verejným bazénom

Chlór, ktorý sa používa vo verejných bazénoch extrémne vysušuje pokožku. A tu ani krémovať nepomôže…

Dlhý kúpeľ, dlhý pobyt v sprche

Pokožku môžu zbavovať vlhkosti aj dlhé pobyty vo vani či v sprche pod tečúcou vodou, pretože môžu meniť pH pokožky a tým ju vysušovať. Vhodnejšie sú krátke sprchy vlažnou vodou, pričom hydratácia po by mala byť samozrejmosťou. A pozor, keď sa utierate uterákom, robte to čo najšetrnejšie…

Strava bohatá na vitamíny

Vaša strava pôsobí ako starostlivosť zvnútra: Rovnako ako je dôležitý pitný režim, dôležitá je aj strava bohatá na vitamíny, pomôže vám udržať opálenie dlhšie. Vyhýbajte sa, ak je to možné, cukru. Zato však zaraďte do jedálnička viac proteínov. Aj vápnik a zinok sú v prípade opálenej pokožky našimi najlepšími priateľmi, karotén podporuje produkciu melanínu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sprcha #opaľovací krém #hydratácia #cukor #chlór #aloe vera
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Chráňte svoju pokožku ochrannými prostriedkami aj v zimnom období.
K šťastiu vás privedie spokojné...

+ Rozhodnete sa prestať s fajčením, zabudnete na fajčiarske prostredie.
Máte dobre naplánovaný šetriaci...