Tri zlozvyky, ktoré trvalo zničia vlasy

, 15.05.2019 13:00
vlasy, problém
Hovorí sa, že ak si vytrhneme jeden biely vlas, narastie desať nových. Autor:

Často nechávame svoju náladu na vlasoch. Z nervozity, stresu a hektiky si ich obtáčame okolo prstov, hráme sa s končekmi, rozdeľujeme rozdvojené konce a viažeme z nich copy príliš natesno. S týmito troma tipmi im konečne doprajete trochu oddychu.

Prsty preč z vlasov!

Väčšinou to robíme z nervozity. Vlasy si obtáčame okolo ukazováka – častokrát niekoľkokrát po sebe. Tento zlozvyk je však pre vlasy škodlivý, pretože naše ruky častokrát nie sú čisté a prenášame tým pádom špinu do vlasov. To zas vedie k tomu, že absorbujú viac tuku.

Rozpustite si ich

Cop je rýchly typ účesu, ktorý dlho netrvá. Ak ho však nosíme denne, riskujeme vypadávanie vlasov, zvlášť v prípade, ak drdol či cop viažeme príliš natesno, čiže účes pôsobí prísne. Neustálym ťahaním poškodzujeme vlasové folikuly a bránime im v tvorbe nových vlasov.

Strihanie je lepšie

Hovorí sa, že ak si vytrhneme jeden biely vlas, narastie nám desať nových. Našťastie, ide o mýtus, avšak vytrhávaním vlasov poškodíme vlasové folikuly. Takže ak vám šediny prekážajú, lepšie urobíte, keď si vlasy ostriháte celkom nakrátko!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zlozvyk #vlasy #vlasové folikuly #šediny #nervozita #drdol
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk