Mastné vlasy, suché končeky? Vymeňte šampón za sódu bikarbónu!

, 14.01.2019 11:00
vlasy, maska, starostlivosť
Nahradiť sódu bikarbónu práškom na pečenie nie je dobrý nápad - dodatočne obsahuje pár kyselín, ktoré nie sú vhodné pre pokožku hlavy. Autor:

Áno, čítate správne. A navyše, funguje to rovnako, alebo ešte lepšie, ako so šampónom (a dokonca lacnejšie).

Máte mierne mastné vlasy zakaždým, keď si ich jeden deň neumyjete, zatiaľ čo končeky sú suché ako slama? To znamená, že si ich musíte častejšie umývať, aby nepôsobili nepestovane. Na trhu je veľa úžasných prípravkov, ktoré sa na tento typov vlasov hodia, ale prečo nevyskúšať niečo nové, bez chemikálií a navyše extrémne lacné?

Ako na to?

1.

Potrebujete sódu bikarbónu, pohár vody a čajovú lyžičku. Na jedno umytie stačí do polovice naplnený pohár vody, rozmiešajte v ňom dve až tri čajové lyžičky sódy bikarbóny. Mimochodom, prášok sa celkom nerozpustí, vo vode ostanú plávať malé vločky. To vám však môže byť jedno.

2.

Teraz vlasy dôkladne umyte vlažnou vodou, namiesto šampónu použite pripravenú zmes, rozdeľte ju na celé vlasy a dbajte hlavne na to, aby bola pokožka hlavy krásne hydratovaná. Sóda bikarbóna nepení, zmes je trochu múčnatá a suchá – spočiatku bude tento pocit zvláštny.

3.

Masírujte sódu bikarbónu do vlasov asi dve minúty, potom zmyte studenou vodou.

4.

Výsledok sa prejaví až po fénovaní. A milo prekvapí! Vlasy budú hladké a lesklé, a čo je najdôležitejšie, mastný príznak sa úplne vytratí.

5.

Ale pozor, nahradiť sódu bikarbónu práškom na pečenie nie je dobrý nápad, pretože ten dodatočne obsahuje pár kyselín, ktoré pre pokožku hlavy nie sú vhodné.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#sóda bikarbóna #mastné vlasy #pokožka hlavy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nerobte si srandu z toho, že niekomu na vás záleží.
Pomáhajte svojej rodine, aj to je vaša práca na plný...

+ Vymeňte kávu za teplý čaj, budete sa cítiť oveľa lepšie.
Nemusíte mať talent na všetko, veľa vecí sa...