Luxus za tisícky eur! Je toto šľachtická rodina, ktorá utráca (naj)viac?

21.11.2018 07:00

Monacká kráľovská rodina patrí medzi najslávnejšie v Európe. A nielen to. Aj najbohatšie. Dôkaz o tom naznačuje aj šatník, ktoré nosí nežnejšia časť potomkov slávneho kniežaťa Rainiera a jeho manželky Grace Kellyovej.

Princezná Charlene (vľavo) v luxusnej kreácii....
Princezná Charlene (vľavo) v luxusnej kreácii. Princezná Caroline v kreácii Chanel Haute Couture. Autor: SITA/AP, Eric Gaillard

Na nedávnych oslavách Národného dňa Monaka sa pravidelne objavujú všetky tri deti zosnulého kniežacieho páru. Po boku kniežaťa Alberta, ktorý je momentálnou hlavou štátu nechýbajú jeho sestry Caroline a Stephanie. Obe s titulom princezná. Rovnaký nosí aj Albertova manželka Charlene. A rovnako ako dvojica sestier aj ona sa členstvom v slávnej šľachtickej rodine stala členkou úzkeho klubu vyvolených, ktorých obliekajú tie najluxusnejšie značky a ktorí sú schopní za šaty utratiť státisíce eur.

Dôkazom bol aj práve spomenutý deň osláv, kde sa napríklad 61-ročná princezná Caroline objavila v kreácii Chanel Haute Couture. Jej úzky priateľský vzťah s dizajnérom Karlom Lagerfeldom je svetu známy. Monacká rodina údajne Lagerfeldovi darovala na doživotnú rentu nádhernú vilu na pobreží. A odmenou je jeho ochota prednostne dodávať jednotlivým členkám kreácie slávnej francúzskej značky Chanel.

Cena kostýmu, ktorý mala na sebe Caroline počas osláv dňa Monaka, sa môže rádovo šplhať k sume zhruba 20 až 50-tisíc eur. Každá nitka na tomto kúsku prešla rukami šikovnej krajčírky. Látku často vyrábajú ručne, pretkávajú flitrami, zlatými niťami alebo inými vzácnymi materiálmi.

Zľava: Tatiana Casiraghi, jej manžel Andrea...
Zľava: Tatiana Casiraghi, jej manžel Andrea Casiraghi a princezná Alexandra Hanoverská v kreácii Chanel.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Claude Paris

V prípade rób sa takáto suma ešte navyšuje, niekedy aj dvojnásobne. Napríklad, ak ide o šaty, na ktorých sú jedno po druhom našívané vtáčie (pštrosie) pierka či dekoratívne kvetiny z drobných lístkov vystrihávané ručne z hodvábu, organzy či šifónu alebo čipky či niekedy pravej kože.

Podobné kúsky už začala nosiť aj najmladšia dcéra Caroline, len 18-ročná princezná Alexandra Hanoverská. Pre jej staršiu dcéru, Charlotte Casiraghi, ktorá je bez šľachtického titulu, keďže jej otec bol neurodzeného pôvodu, rovnako tvorí Chanel, ale tiež značky ako Saint Laurent alebo Gucci. Nevesty v monackej kniežacej rodine zase nosia Atelier Versace, Christian Dior Haute Couture alebo Armani Privé. Viac si pozrite nižšie.

Štýlový, čierno-biely klobúčik kňažnej
		Charlene...
Kňažná
		Charlene v lete
		2017.
+18Kňažná Charlene
		počas udeľovania cien
		Laureus...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#luxus #móda #princezná Caroline #Monako #haute couture #kreácia #Chanel Haute Couture
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Všetko ste si vlastnou vinou pokazili, avšak môžete to ešte napraviť.
Dokážete toho zmeniť viac ako si...

+ Pár dní voľna by vám určite prospelo, možno aj na dovolenke.
Vaša práca sa bez vás nezrúti, myslite...