Ako zlepšiť postavu v plavkách či bikinách? 20 tipov na kúsky, ktoré pomôžu

, 11.06.2018 07:00

Príroda nenadelila každej dáme ukážkovú postavu ako zo súťaže Miss. Ani pri plavkách to však nemusí byť nevýhoda. Stačí vedieť, čo urobiť.

Ak patríte k dámam s kilami navyše, je dobré...
Ak patríte k dámam s kilami navyše, je dobré vybrať si správne plavky. na snímke model Evans. Autor: archív značky

Výrazné poprsie

Základom je nepochybne pracovať s hrubšími ramienkami, prípadne so spevňujúcimi košíkmi. Zaväzovanie za krkom opticky prsia nadvihne a vyváži, zjemní ich masívnosť. Funguje využívanie tlmenej farebnosti, ako je čierna, sivá, antracitová, tmavomodrá, prípadne vínová alebo tehlová a tmavozelená. Pri vzoroch je lepšie staviť na jemnejšie a abstraktné vzory. Napríklad výrazná kvetinová potlač prsia opticky ešte zväčší.

Väčší zadoček alebo stehná

Dookola opakovaná rada prilákať pozornosť smerom nahor bude vždy fungovať. Pri jednodielnych plavkách je to najčastejšie kombinovanie vzorovaného, prípadne zdobeného vrchného dielu (kvetiny, horizontálne prúžky, volániky) a smerom od drieku nadol sú plavky v jednoliatej far­be.

Funguje tiež využitie strihu s „trenkovými“ nohavičkami, ak volíte bikiny, mali by ste nohavičky vyberať jednofarebné a vrchný diel, naopak, nechať vyniknúť farebnosťou či výraznejšou potlačou. Jedným z horúcich trendov roka 2018 sú horné diely s volánikmi po celom obvode lodičkového výstrihu. Odhalené plecia (ak sú pekne tvarované) pripútajú zrak.

Vhodné
		pre dámy s výraznejšími
		krivkami:...
Vhodné pre
		dámy s výraznejšími
		krivkami:...
+17Vhodné pre dámy s
		výraznejšími
		krivkami:...

Výrazné bruško

Nie každej dáme príroda nadelila postavu bohyne Venuše s dokonale definovaným driekom. Pri výraznejšom brušku je dobré použiť maskovacie možnosti elastického materiálu a diagonálneho zavinovania. Pri jednodielnych plavkách efektne pomôže práve šikmé pruhovanie.

Ak sa nechcete vzdať dvojdielnych plaviek, vybrať si môžete také, ktoré majú vyšší pás a opticky bruško zakryjú či jemne zoštíhlia. Stále však platí, že treba pritiahnuť pozornosť k príťažlivejšiemu (prípadne vytvarovanému) dekoltu. Stále sú veľmi populárne tankiny, čo sú vlastne dvojdielne modely s tielkovým vrchným dielom.

Krivkám vedia tie správne plavky pomôcť. Model...
Krivkám vedia tie správne plavky pomôcť. Model na snímke F&F. Autor: archív značky

Plochá hruď, rovná figúra

Opakom výrazného bruška je postava rovná ako lata. Mnohé dámy riešia, ako vyzerať čo najpôvabnejšie, ak im chýbajú krivky. V tomto prípade je ideálne využiť možnosti zdobenia a využitia extra detailov, ktoré dodajú objem na správnych miestach. Ako už asi tušíte, pracuje sa s volánikmi či s výraznými potlačami, ale aj s výšivkami alebo našívanými korálikmi, perličkami či flitrami (horný diel aj spodný diel). Efektne môže fungovať aj vzor horizontálnych prúžkov alebo výraznejších kvetín a potlačí. Podprsenka môže obsahovať výstuž na podporu a optické zväčšenie poprsia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pomoc #leto #móda #bikiny #plavky #trend #ženský magazín MiA #leto 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes sa naplno venujte svojmu zdraviu a pokúste sa zrelaxovať.
Neodmietajte žiadnu prácu, potrebujete...

+ Nezabúdajte ani na vaše pery, potrebujú tak isto starostlivosť.
Využívajte zľavy, avšak dávajte si pozor...