Kedy je starostlivosti o pleť už priveľa? Odborníci radia, čomu sa vyhnúť

, 23.02.2018 07:00
krása, pleť, vlasy
Problém je, že niekedy to so starostlivosťou o pokožku preháňame. Autor:

Hoci starostlivosť o pleť je základom pre to, aby sme spomalili jej starnutie a zlepšili jej kondíciu, aj pri nej platí, že zlatá stredná cesta je tá najsprávnejšia.

Viacero odborníčok sa zhoduje, že niektorí ľudia (v tomto prípade skôr ženy) sa venujú svojej pokožke až tak intenzívne, že jej to môže v konečnom dôsledku uškodiť. „Nič sa nemá preháňať. Niektoré ženy sa o seba starajú až príliš. Majú veľa prípravkov na rôzne partie pleti, takže pleť potom môže reagovať chaoticky a byť podráždená. Platí to najmä pri citlivej pokožke,“ hovorí korektívna dermatologička Yvonne Bergerová z BcD Clinic.

Na pleti, samozrejme, po rokoch vidieť, či sa o ňu človek staral alebo nie. Nič sa však nemá hnať do extrému. Korektívna dermatologička Martina Neradová z Medicom Clinic hovorí, že sa v praxi stretáva s hraničnými momentmi. „Stretávam sa s prehnanou starostlivosťou o pleť, ktorá niekedy môže viesť až k vyprovokovaniu niektorých ochorení (napríklad periorálnej dermatitídy),“ tvrdí Neradová. „Ideálne je čistiť pleť ráno a večer a ošetrovať ju krémami podľa veku,“ odporúča.

Najmä pri čistení, ktoré je pre kožu kľúčové, si však treba dávať pozor na to, ako postupujete. „Nemalo by pokožku dráždiť, inak dochádza k narušovaniu jej povrchovej ochrannej vrstvy, čo sa následne prejaví dehydratáciou, presušovaním či naopak zvýšeným mastnením,“ hovorí lekárka Svenja Mollgaard z oddelenia výskumu a vývoja značky Nivea.

Základom je voliť vhodný prípravok k typu pleti a pokiaľ to nevyžaduje váš životný štýl, alebo profesia, postupovať len vo frekvencii klasického ranného a večerného čistenia. Pri senzitívnej pleti je dobré vyhýbať sa prípravkom s obsahom dráždivých látok.

V neposlednom rade veľmi dôležitá vec, ktoré by ste si mali uvedomiť pri starostlivosti o kožu, je tiež stabilné používanie jednej značky či typu produktov. „Kozmetiku by sme nemali meniť príliš často. Jej účinky sa prejavia najskôr za štyri až šesť týždňov,“ upozorňuje dermatologička Bergerová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vek #starostlivosť #pleť #mladosť #koza #extrém
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vlasy si neumývajte každý deň, môžete si ich poškodiť.
Momentálne si šetrite peniaze, nemáte na...

+ Nezabudnite si pribaliť kvapky do nosa, budete ich potrebovať.
Prácu vykonávajte poctivo, inak by sa vám...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk