Nepoznáte olej z čiernej rasce? Nakopne imunitu, prospeje vlasom

07.02.2018 15:00
vlasy, žena, masáž
Starostlivosť o vlasovú pokožku sa vyplatí. Vyskúšajte olej z čiernej rasce. Autor:

Starostivosť o krásu vďaka prírodným olejom je už nejaký čas v kurze. Popri stáliciach ako kokosový, jojobový, hroznový či mandľový si pozornosť zaslúži aj olej z čiernej rasce.

Vzácny olej obsahuje stovku účinných látok, ktoré stimulujú imunitný systém. Preto je ako podporný prostriedok vhodný pre ľudí, ktorí bývajú často chorí, zvlášť počas zimného obdobia.

Je však žiaducim aj v kozmetike, pre zložky ako vitamíny A, B, C a E, ako aj pre obsah vápnika, horčíka, beta-karoténu, kyseliny listovej, biotínu, selénu, medi a zinku. Vitamíny vitalizujú pokožku, zatiaľ, čo éterické oleje v ňom obsiahnuté majú upokojujúci účinok a dokonca zabraňujú svrbeniu. Nenasýtené mastné kyseliny v oleji z čiernej rasce robia kožu pružnejšou.

A čo vlasy?

Vonkajšia aplikácia čierneho rascového oleja na vlasy im dodá silu, väčšiu odolnosť voči poškodeniu, ako aj väčší lesk a pružnosť. Pri vnútornom používaní oleja sa beta-karotén v tele mení na vitamín A a prispieva k obnoveniu vlasových buniek. Biotín je na druhej strane účinným bojovníkom pri lámavosti vlasov, urýchľuje tiež tvorbu keratínu, dôležitého prvku štruktúry zdravých vlasov.

Pre vnútorné použitie sa odporúča jedna čajová lyžička denne, môže sa pridať do jogurtu či medu. Tehotným ženám sa užívanie oleja z čiernej rasce nedoporučuje.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vlasy #imunita #olej #pokožka #čierna rasca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Je vhodná doba objednať sa na preventívnu prehliadku, myslite na to.
Konajte kým je čas, neskôr by to...

+ Odložte mobilné telefóny a vypnite televíziu, váš zrak trpí.
Peňazí máte dosť, rozumne ich investujte, o...