Naširoko! Trend roka 2018 vraví jasne, takéto nohavice sa budú nosiť

, 24.01.2018 07:00

Každá sezóna so sebou prináša nadvládu jedného či dvoch typov strihov alebo trendov.

Široké nohavice budú v kurze nasledujúcu...
Široké nohavice budú v kurze nasledujúcu sezónu. Model na snímke River Island. Autor: archív značky

Hoci výber nohavíc je najčastejšie závislý od proporcií a výšky nositeľky, ani túto časť garderóby trendy neobchádzajú.

Jar a leto roka 2018 sa bude niesť v znamení celkom jasnej podoby tohto čiastočne maskulínneho prvku šatníka. Nohavice sa nosia široké a dlhé často až takmer po spodný okraj topánky. Návrat širokých nohavíc potvrdilo viacero svetoznámych odevných značiek, pričom materiály aj strihové riešenie boli skutočne rozmanité. Počnúc napríklad širokými nohavicami s vysokým s zdôrazneným driekom, kalichovými nohavicami ozdobenými vreckami či výšivkami a dekoratívnymi detailmi až po denimové modely, ktoré práve v rozšírenej verzii nadobúdajú celkom netradičný rozmer.

Pravdou je, a to by sme nechceli opomenúť, že široké nohavice svedčia viac vysokým a štíhlejším dámam. Na druhej strane, ak patríte k ženám s výraznejšími bokmi, ale zároveň máte istú výšku, široký strih nohavíc dokáže opticky siluetu predĺžiť a jemne zoštíhliť.

Široké nohavice s ornamentálnou potlačou...
Široké nohavice s ornamentálnou potlačou Reserved, predávajú sa za 34,99 eura. Autor: archív značky

Trošku ošemetná môže kratšia dĺžka tohto kusu odevu, ktorá sa tiež objavuje vo výraznom množstve. Ak neviete voliť správnu obuv, radou pre vás môže byť inšpirácia érou 70-tych rokov a sandálami alebo topánkami, ktoré sú masívnejšie. Širokú nohavicu akoby trochu uzemnia. Veľmi efektný však bude aj mix širokých nohavíc a dokonalej lodičky na tenkom podpätku. Pohrať sa môžete s efektom nohavicových „sukní“.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trend #nohavice #široké nohavice #jar-leto 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku