Erdem vytvorí kolekciu pre H&M, luxus a krása jeho kreácií ohúri

, 14.07.2017 09:29

Za viac ako desaťročnú históriu spolupráce stihla švédska módna značka H&M osloviť na prípravu limitovanej kolekcie slávne mená ako Karl Lagerfeld, Balmain či naposledy Kenzo. Najnovšie však budí nadšenie nielen u konzumentov módy, ale aj jej znalcov a kritikov.

Dizajnér Erdem (v popredí) s Ann Sofie...
Dizajnér Erdem (v popredí) s Ann Sofie Johanssonovou, kreatívnou poradkyňou H&M a režisérom Bazom Luhrmannom. Autor: H&M

Vo štvrtok odtajnili zástupcovia známeho módneho giganta meno dizajnéra, ktorý vytvorí limitovanú kolekciu dostupnú vo vybraných obchodoch sveta len v jeden jediný deň – konkrétne 2. novembra. Ide o Erdema Moralıoğlu, kanadsko-tureckého návrhára, ktorý pôsobí v Londýne a v brandži je známy predovšetkým ako Erdem.

Jeho šaty nosí Alexa Chung, Nicole Kidman, Keira Knightley či Emma Watson, zbožňuje a podporuje ho aj šéfredaktorka magazínu Vogue Anna Wintour. A práve Erdem vytvorí aj minikolekciu šiat pre ženy a mužov, ktoré sa dostanú do predaja v rámci spojenia Erdem X H&M.

Herečka
		Felicity Jones v kreácii Erdem.
Ocenená
		herečka Claire Foy prišla v kreácii
		Erdem.
+17Herec Kit Harington
		prišiel na premiéru
		so...

Dizajnér sa vždy vo svojej tvorbe inšpiroval historickými referenciami a vplyvmi, spracovával svoje spomienky, inšpiroval sa etnickými motívmi, ale aj výraznými potlačami a dekoratívnosťou jednotlivých období. To všetko sa pretaví aj do odevných kúskov, rovnako ako reinterpretácia doterajších slávnych kolekcií z jeho dielne. A jednotlivé odevy si bude môcť za priaznivé ceny dovoliť aj masový konzument.

Dizajnér Erdem Moralioglu a moderátorka Alexa...
Dizajnér Erdem Moralioglu a moderátorka Alexa Chung v jeho šatách. Autor: SITA/AP, Jonathan Short

Vôbec prvýkrát vznikla pod značkou Erdem aj pánska kolekcia. „Som veľmi rád spolupráci s H&M a tomu, že môžem prebádať svoju prácu v úplne novom meradle, a aj kolekcii pánskeho oblečenia, ktorú som nikdy predtým nerobil,“ komentoval Moralıoğlu.

Zaujímavú nadstavbu celej kolekcii určite dodá aj režisér Baz Luhrmann. Práve autorovi snímok Moulin Rouge či Veľký Gatsby zverili zástupcovia odevnej značky kampaň, ktorá bude vlastne akousi sériou príbehov o odevoch, ich vzniku ale tiež bude sériou príbehov o láske, vášni, živote – skrátka o všetkom, čím sa Erdem inšpiruje.

Prvé kúsky z novej kolekcie už odhalil teaser zverejnený na serveri Youtube. Na Pravda.sk vás určite budeme informovať už čoskoro aj o ďalších modeloch.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#spolupráca #móda #kolekcia #H&M #Erdem #Baz Luhrmann
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Berte život pozitívne, nedajte sa vykoľajiť drobnými nezdarmi.
Nestrkajte nos do cudzích vecí, v pracovnom...

+ Starajte sa o svoje zdravie, každodennými prechádzkami v prírode.
Nehnevajte sa kvôli nedostatku peňazí,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk