Vianoce ako sviatok lásky? Možno aj vás čaká žiadosť o ruku

, 15.12.2016 07:00
zásnuby, vydatá žena
Ešte nie ste svoji a vy čakáte na prsteň? Požiada vás o ruku práve počas vianočného obdobia? Prieskumy naznačujú, že to je možné. Autor:

Šperky patria medzi obľúbený druh darčeka. Práve obdobie Vianoc prináša väčšie tržby klenotníckym značkám. Zvyšuje sa napríklad aj predaj zásnubných prsteňov.

Podľa prieskumu, ktorý realizovala známa sieť ALO Diamonds, dopyt po šperkoch v predvianočnom období rastie až o 25 percent. Takmer polovicu predajov pritom tvoria prstene. Z nich sú zhruba 30 percent predaného sortimentu prstene zásnubné, čo je jasným dôkazom, že Vianoce mnohí muži využívajú ako ten správny moment žiadosti o ruku.

Prieskum tiež naznačil, že Slováci sú v investovaní do šperkov štedrejší ako Česi. Priemerná cena predaných šperkov na Slovensku je 658 eur, kým v Českej republike sa predávajú šperky s priemernou hodnotou len 427 eur. Slováci aj Česi sú ochotní utrácať viac za prstene.

Slováci sú v móde odvážnejší a je to vidieť aj pri výbere šperkov. V porovnaní s Čechmi volia výraznejšie modely. Veľmi obľúbeným sa v aktuálnej sezóne stalo ružové zlato a to nielen pri módnych kolekciách, ale aj pri zásnubných prsteňoch. Ženy ho často preferujú nežnú farbu, ktorá ladí s pokožkou a dáva vyniknúť trblietavým diamantom.

Inšpirujte sa naším výberom.
Inšpirujte sa naším výberom.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív značiek a portálov, koláž: zg

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zásnuby #Vianoce #šperk #Slovenky #prsteň #nákup #dopyt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Malé topánky vám spôsobia nepríjemné a bolestivé otlaky na nohách.
Skúste sa na chvíľu sústrediť na svoju...

+ Neničte si neustále zdravie svojimi zlozvykmi, dobre si všetko premyslite.
Dnes vám pôjde naozaj práca...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk