Tri rady pri nosení dámskeho kostýmu, ktoré by ste mali poznať

, 25.09.2016 11:00

Nosíte do práce kostýmy? A viete, aké detaily by ste pri nich mali zvládnuť?

Elegantné dámske sako s prestrihnutými rukávmi...
Elegantné dámske sako s prestrihnutými rukávmi - predáva Marks & Spencer. Autor: archív značky
  1. Základom v dámskom kostýme bola biela košeľová blúzka. Košeľové varianty sú stále efektné, najmä ak ich zdobí jemný detail (gombíky, stojačik, plisé okolo zapínania). Klasickú blúzku však môžete nahradiť aj voľnejším topom, úpletovým polotričkom s golierikom, rolákom z jemného úpletu či hodvábnym tielkom na hrubších ramienkach.
  2. Pre mnoho žien sa stáva výzvou obuv. Ak máte v nej prežiť celý pracovný deň, supervysoké podpätky neoceníte. Pár centimetrov navyše však neublíži. Nosí sa klasika v podobe čiernych, matných aj lakovaných lodičiek. Ale dnes už môžete s obuvou experimentovať oveľa viac – farebne aj vzorovo. Lodičky sa môžu stať dekoratívnym doplnkom strohejšieho a usadlejšieho kostýmu. Populárne sú aj mokasíny či elegantnejšie balerínky s výraznou špičkou.
  3. Pracovná kabelka by mala byť funkčná, ale zároveň aj trendová a luxusná. Nebojte sa do nej investovať – práve podľa kabelky vás budú hodnotiť na mnohých stretnutiach. Stále sa nosí klasická kabelka do ruky, pre vyťažené ženy-matky zafungujú maxitašky a mladšie ročníky ocenia aj kabelky s remienkom, ktoré si môžu prevesiť cez plece.
Kostým
		už dnes nemusí byť nudný -
		prekvapí...
Nohavice
		výraznejšej farby z dielne značky Pinko.
+15Elegantné lodičky sú
		základom
		pracovnej...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#práca #móda #trend #Kabelka #kostým #rada #detaily #nohavice #sako #ženský magazín MiA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku