Plavky sa nájdu na každú postavu: Ako obliecť typ hruška?

, 02.06.2016 09:00

Základom pri výbere plaviek je rovnováha. Ideálna figúra je vyvážená – so ženskými krivkami – prsiami a bokmi, štíhlejším driekom. Nemôže ju mať každá žena.

Vyšší pás, kontrastná farebnosť - to je efektný...
Vyšší pás, kontrastná farebnosť - to je efektný postup, ako maskovať väčšie boky a zadoček. Model na snímke Next. Autor: archív značky

Opticky a vhodnou plážovou garderóbou jej však dokážete pomôcť. Myslite na to, keď vyrazíte na nákupy. V základe rozoznávame štyri typy – treba ich poznať a podľa nich vyberať, pokiaľ si chcete plavkami zalichotiť.

Po plavkách pre typ postavy jablka vám teraz prinášame pár rád pre typ postavy hruška.

Postava
		v tvare hrušky priťahuje zrak k
		spodným...
Nohavičky
		s vysokým pásom Dolce & Gabbana
		-...
+9Ak máte postavu typu
		hruška, pri
		jednodielnych...

Hruška – čo, prečo, ako?

Súmerné poprsie, relatívne štíhly driek a k nim výrazné boky a zadoček – postava v tvare hrušky je typická pre bezmála 60 percent európskych žien.

Pri kúpe jednodielnych modelov sa sústreďte na modely s tmavým základom (čierna, indigo, tmavomodrá) a výraznou, farebnou podprsenkovou časťou – môže ísť o vzor či horizontálne pruhy. Opticky siluetu vylepšia a definujú ju.

Pomôcť môže aj reliéfne zdobenie – volániky lemujúce košíčky či napríklad ramienka so strapcami. Ak túžite po dvojdielnych plavkách, nohavičková časť by mala byť asymetrická, funguje aj zdobný detail na pása – kontrastný pruh látky, kovová spona, alebo priečne pruhovaná látka.

Tip: Postava v tvare hrušky priťahuje zrak k spodným partiám. Presuňte ho smerom nahor – voľte doplnky ako je výrazný plážový klobúk.

Tento článok vyšiel v novej ženskej prílohe Pravdy – magazíne MiA.

Ak máte postavu typu hruška, pri jednodielnych...
Ak máte postavu typu hruška, pri jednodielnych plavkách by ste mali spodnú časť opticky zúžiť. Pomôžu vertikálne prúžky, alebo čierny podklad. Model na snímke Lindex - 39,95 eur eur. Autor: archív značky

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#hruška #plavky #postava #trend #typ #leto 2016 #ženský magazín MiA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku