Pyžamový trend v uliciach: Skúste štýl, na ktorý (ne)treba odvahu

, 19.03.2015 11:00

Keď sa pred pár týždňami objavila topmodelka Rosie Huntington-Whiteley na verejnosti v hodvábnej nočnej košieľke, vyvolala obrovský záujem britských médií.

Hodváb a satén, pyžamové šortky či županové...
Hodváb a satén, pyžamové šortky či županové saká - takáto estetika získala v jarnej kolekcii H&M Studio výrazné miesto. Autor: H&M

Na otázku, prečo si vzala na seba kus „intímneho“ odevu, však máme jasnú odpoveď – sexi Britka vie, ako sa vyvíjajú trendy. Viacero módnych domov pracovalo v kolekciách na jar a leto 2015 s tzv. „pyžamovou“ estetikou. Zväčša ide o blúzky, košele alebo príjemné splývavé nohavice, ktoré pripomínajú skôr odevy na dopoludňajšie nedeľňajšie leňošenie v spálni. S tým rozdielom, že teraz sa nemusíte vziať ich aj do ulíc.

Hodváb
		a satén, pyžamové šortky či
		županové...
Dámsky
		vzorovaný blejzer na prepásanie -
		model...
+9Prúžkovaná bavlnená
		košeľa s
		polovičným...

Základom je v tomto prípade príjemný a často luxusný materiál. Dostupnejšie značky pracujú so syntetickým, drahšie zase s pravým hodvábom. Jemný lesk v dezéne materiálu dodáva jednotlivým odevným kúskom akýsi noblesný nádych. Trend, nad ktorým možno budete odmietavo krútiť hlavou, je však predovšetkým vecou stylingu.

Najodvážnejšie dámy môžu vyskúšať kombináciu topu a nohavíc či šortiek v identickom prevedení. Ideálnejšie však bude, ak „pyžamové“ blúzky skombinujete s elegantnými sukňami či napríklad denimom a pridáte im tak nositeľnejší dojem.

Hodvábny jemný materiál, drobný vzor, prúžky či...
Hodvábny jemný materiál, drobný vzor, prúžky či lemovanie - pyžamová inšpirácia už nezostáva len medzi štyrmi stenami spálne. Mieri do ulíc!
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív značiek, koláž: Zdeno Gáfrik

V prípade šiat na spôsob negližé či nočných košieľok je dobré pracovať napríklad s vlnou, úpletmi, ale tiež kožou. Kratšia bundička či napríklad úpletový kardigan a sexi obuv vytvoria nezameniteľný vzhľad.

Samostatnou kapitolou sú zavinovacie oddychové blejzre, ktoré pripomínajú župany. Dobre sa kombinujú so široko strihanými nohavicami, prípadne dlhými sukňami. Viac inšpirácií vyššie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#móda #hodváb #nohavice #jar-leto 2015 #pyžamový trend #blejzre #top
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku