Kancelárska romantika je rušivá a môže priniesť dlhodobé problémy

, 10.10.2018 15:00
láska, vzťah, pracovisko
Muži nevedia "vzťah z kancelárie" oddeliť od súkromia tak dobre. Avšak v prípade, že sa rozídu, sú to oni, komu sa lepšie podarí situáciu "odromantizovať". Autor:

Na pracovisku trávime veľmi veľa času, takže niet divu, že to tam občas zaiskrí. Nová štúdia priniesla do tejto témy viac svetla.

Veľká šanca

Kto pracuje 40 hodín týždenne, v kancelárii sa cíti už ako doma. Predovšetkým, ak sú kolegovia milí a môže si s nimi posedieť v kuchynke alebo na cez obednú prestávku na kávičke. A keďže na pracovisku trávime toľko času, je to často miesto číslo jeden, kde spoznáme najviac nových tvárí. Ľahko sa teda stane, že potenciálny partner alebo partnerka sedí pri vedľajšom stole, o poschodie vyššie či nižšie, je náš nadradený alebo podradený. Párov, ktoré sa zoznámili v práci, je neúrekom. Niektorí ostali spolu, iní sa rozišli a klebetí o nich celé poschodie či budova.

Fantázie s kolegami

Každý pozná niekoho, kto mal na pracovisku aféru. Nový prieskum z Rakúska sa podrobnejšie zaoberal milostným životom zamestnancov. Zúčastnilo sa ho 500 opýtaných. Ukázalo sa, že 58 percent z nich malo sexuálne fantázie s kolegami, resp. s kolegyňami. 42 percent párikov sa zblížilo na pracovisku, 10,8 percent na firemnom večierku a 8,8 percent pri korporátnom podujatí.

Ignorovať či neignorovať?

Zaujímavý je aj rozdiel medzi mužmi a ženami. Muži údajne nevedia „vzťah z kancelárie“ oddeliť od súkromia tak dobre. Avšak v prípade, že sa rozídu, sú to práve oni, komu sa lepšie podarí situáciu „odromantizovať“. Psychoterapeutka Monika Wogrolly si myslí, že pre ženy je veľmi jednoduché oddeliť prácu od súkromia. Nie je však pre ne ľahké správať sa po hádke neutrálne k osobe, s ktorou pracujú. A rozchody sú súčasťou kancelárskych vzťahov, až 50,4 percent účastníkov uviedlo, že sa ich vzťah rozpadol. Toto je určite tiež dôvodom, prečo si 59,6 percent účastníkov myslí, že „kancelárska romantika“ je rušivá a môže priniesť dlhodobé problémy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rozchod #problém #súkromie #románik #pracovisko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na úrazové poistenie, raz vám určite pomôže z ťažkostí.
Dnes si nič neodkladajte na neskôr,...

+ Budete zdravý ako rybička, nemáte sa čoho obávať.
Dokážete viac ako si myslíte, preto sa rozhodne...