Nezanedbávajte psychohygienu počas pracovného dňa

, 08.11.2017 09:00
kolegyňa, hádka, kancelária
Do zbytočných osobných konfliktov s kolegami sa nepúšťajte. Autor:

Ako si udržať zdravú a pozitívnu myseľ aj popri náročnej práci v prostredí konfliktných kolegov?

Obedná pauza – pracovné veci neriešte. Ak si chcete obed užiť v kľude, vyrazte sama, bez kolegov. Žiadne termíny, uzávierky či pracovné konflikty. „Vypnite“ si hlavu a sústreďte sa len na dobré jedlo či kávu. Prečistite si mozog tým, že si predstavíte niečo príjemné, čo vás čaká v najbližších dňoch. Koncert, posedenie s kamarátmi, predĺžený víkend. Pre vašu psychiku je dôležité, aby ste vedeli na chvíľu skutočne „vypnúť“ a nemyslieť na nič. Po takejto príjemnej pauze sa vám bude po obede pracovať lepšie.

Konflikty kolegov – netýkajú sa vás! Nenechajte sa vtiahnuť do hádok medzi jednotlivcami či skupinkami, ktoré sa vás netýkajú. Ak niekto kohosi ohovára, je to jeho vec. Vy sa nestavajte na žiadnu stranu. Nejde o to, byť mimo kolektívu, ale mimo konfliktov. Ak si ľudia zvyknú na to, že sa do ohovárania nezapájate, budú to akceptovať. Snažte sa o to, aby ste sa na svojom pracovisku cítili príjemne. Prácu si robíte zodpovedne a to, ako ju robí váš kolega, je vec jeho nadriadeného, nie vás.

Aktívny relax – hlavu si najlepšie vyvetráte pri aktívnom relaxe. Ak máte možnosť, zabehajte si alebo zacvičte ešte pred štartom pracovných povinností. Ak môžete, do práce sa vyberte pešo alebo na bicykli. Prekrvíte si pozog, nadýchate sa vzduchu a apoň sčasti si rozhýbete telo. Počas sedenia za počítačom nebudete mať zlý pocit, že ste pre seba opäť nič nespravili. Pri športe sa vyplavia endorfíny a tým pádom odbúrate stres. Psychohygiena športom sa vyplatí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#sychohygiena #konflikt #kolega
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neprehliadajte, že vaše telo potrebuje odpočinok a spánok.
Poctivo si plňte všetky svoje povinnosti,...

+ Nájdite si koníček, ktorý vám bude prospievať aj zdravotne.
Poctivo si plňte svoje povinnosti a hlavne na...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk