Majú vás v práci za smoliarku? Zastavte to!

15.12.2013 17:00
práca, zamestnanie, problém
Prijmite svoju nedokonalosť, no nevzdávajte úplne snahu zlepšiť sa! Autor:

Ľudia nás vnímajú tak, ako sa sami prezentujeme.

Ak si v niečom neveríme, alebo máme pred tým veľký rešpekt, je to vidieť a ovplyvňuje to celkovú atmosféru. Nechtiac môžeme vytvoriť o sebe i veľmi zlý dojem, no dá sa to zastaviť!

Nedarí sa vám? Chyba v nastavení psychiky!

To, že v niečom nevynikáte a snažíte sa tomu vyhnúť oblúkom, nemusí znamenať vašu prehru, ale nemôžete sa tomu poddať. Je dobré prijať určitú svoju nedokonalosť, vyrovnať sa s tým, no nevzdávať úplne snahu zlepšiť sa! Vyskúšajte urobiť maximum pre zdolanie prekážok a výsledok môže byť prekvapujúci – prekonáte sami seba a kolegom ovisne sánka!

Učte sa, na sebe i na iných

Šije s vami nervozita, neviete čo so svojou neschopnosťou? Každý je v niečo výnimočný, stavte na to! Za ten čas, kým sa pozbierate a zdokonalíte v tom, v čom máte rezervy, zdôraznite tie kvality, o ktorých niet pochýb. Nebrzdite sa tým, že vám niečo nejde – buďte vzorom tam, kde máte stopercentnú istotu zvládnutia situácie a priebežne sa učte veciam, ktorým rozumiete menej.

Trik na zbavenie negatívnych pocitov

Nefrflať, nehľadať vinníkov za svoje nezdary, neupozorňovať na to, že niečo neviete – to je základ, aby ste sa cítili dobre a prenášali aj na okolie pozitívnejšie signály. Zmena postoja, či výraznejší zásah do povahy sa síce nedeje rýchlosťou blesku, ale trpezlivosťou to dokážete. Na sebavedomí pracujte pomaly, avšak neustále. Príde čas, keď všetko zúročíte. Niekedy pomôže aj to, že zvládnete vec, ktorá zdanlivo nesúvisí s tým, kde vidíte najväčší problém.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#práca #zamestnanie #nešťastie #kolegovia #pracovisko #smola
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Čerstvé ovocie si môžete dopriať každé ráno, budete sa cítiť zdravo.
Prepočítate všetky výdavky na...

+ Diéty nie sú dlhodobým riešením, snažte sa neprejedať.
Urobíte radosť blízkym a pripravíte im pekné...