Prehnaná zvedavosť v práci sa nevypláca

08.10.2013 17:30
práca, kolektív, zvedavosť, ohováranie
Chúlostivú informáciu neposúvajte ani najdôvernejšiemu kolegovi. Autor:

Na jazyk si dávajme pozor vtedy, keď nám nedá spať napríklad kolegov plat, šéfov románik, alebo lákavá ponuka od konkurencie.

Takéto témy môžu stáť človeka i miesto a to tak rýchlo, že sa ani nestihne nadýchnuť!

Nevyzvedajte, len si tým uškodíte

S dôvernejšími rozhovormi sa neponáhľajte, aj keď to myslíte v dobrom. Občas každý narazí na niečo, čo v ňom vyvolá protichodné otázky a rád by sa vo veciach lepšie vyznal. Najmä, ak má pocit, že sa to týka jeho pôsobenia v kolektíve. Aj v takých chvíľach by sme mali byť veľmi opatrní, aby sme nechtiac nenarazili na témy, ktoré sú na pracovisku tabu.

Platy – tenký ľad

Na platy, odmeny a benefity kolegov zabudnite, je to neraz individuálna záležitosť a zbytočne si nad tým budete lámať hlavu. Sústreďte sa na svoj výkon a ak cítite neadekvátne ocenenie, pýtajte sa kompetentných, o čo ide. No neporovnávajte sa a neriaďte ani tým, čo ste započuli „na chodbe“. Pri pochybnej argumentácii môžete vyjsť totiž v lepšom prípade na smiech, alebo tým aj niekoho vplyvného podráždiť, či na celej čiare sklamať.

Nehľadajte spoločného nepriateľa

Ak sa chcete s ostatnými zblížiť, nerobte to ohováraním. Buďte viac nad vecou a radšej si ľudí získavajte svojimi výnimočnými vlastnosťami, nie ukazovaním prsta na slabších, alebo azda i konkurenciu. A určite sa nestarajte o súkromie iných, aj keby hoci sám šéf využíval priestory firmy na tajné sexuálne radovánky. Pokiaľ to nenarúša vaše sústredenie na prácu, neriešte to, nešírte klebety. Pomsta za to sa vám nemusí páčiť!

Strážte si chúlostivé informácie

K témam, ktorým by ste mali vyhnúť, patrí aj lákavá ponuka od konkurencie, ktorá vám pochopiteľne neustále behá po rozume. Takúto informáciu neposúvajte ani najdôvernejšiemu kolegovi, ľahko vás môže pochovať vo firme ešte skôr, než sa stihnete sami rozhodnúť ako ďalej.

#práca #pracovný tím #kolektív #ohováranie #zvedavosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neznečisťujte si okolie okolo seba, naopak pomáhajte ho čistiť.
Povedzte si dnes svoj názor, neskrývajte...

+ Nezabúdajte a nezanedbávajte svoje zuby, potrebujú viac starostlivosti.
Pripravujte sa do práce a...