Sacherova torta alebo bábovka? Koľko kalórií obsahujú?

16.02.2018 13:00

Koláče či torty majú niekoľko možných variácií, z ktorých si môžete vybrať. Prinášame približný prehľad kalórií, koľko ich obsahuje jeden kúsok.

Sacherova torta je lahodnou čokoládovou pochúťkou s džemom a čokoládovou polevou, ktorá nesie pomenovanie po svojom „tvorcovi“ Franzovi Sacherovi. Zaujímavosťou je, že ju vytvoril ešte ako 16-ročný učeň. Torta si získala obrovskú obľubu. Ak si na nej chcete pochutnať, pripravte sa na tieto čísla: 120 g obsahuje 460 kcal.

Sacherova torta.
Sacherova torta. Autor: SHUTTERSTOCK

Receptov na jednoduchý jablkový koláč je množstvo, ale hlavnou prísadou sú najmä lahodné jablká. Cukor a olej však pridávajú kalórie. Koľko? Jablkový koláč: 150 g obsahuje 200 kcal. Ak ho doplníte ešte o posýpku, v 150 gramoch telu dodáte 345 kcal.

Jablkový koláč.
Jablkový koláč. Autor: SHUTTERSTOCK

Cheesecake je chutný tvarohový koláč, ktorý ponúka nekonečné kombinácie, zvoliť môžete podľa vašich preferencií – 100 g obsahuje 275 kcal.

Dvojfarebná bábovka patrí k obľúbeným „rýchlym“ koláčom, ktoré zvládne aj začínajúca pekárka – napríklad jednoduchý hrnčekový recept. Ak si však myslíte, že v tomto koláči nie je až toľko kalórií, ste na omyle – 70 g obsahuje 270 kcal. Vinníkom je najmä maslo alebo olej, bez ktorého to nejde.

Chutná bábovka.
Chutná bábovka. Autor: SHUTTERSTOCK

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Sacherova torta #kalórie #jablkový koláč
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vaša pokožka potrebuje starostlivosť doprajte mu ju.
Výhovorky vám síce idú avšak začnite byť k sebe...

+ Máte v sebe neskutočné množstvo pozitívnej energie, posúvajte ju ďalej.
Verte sami sebe a všetko pôjde...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk