Ozdravte svoj život v jarnom detoxe - stačí pár krokov...

Aj vy túžite vstúpiť do nových slnečných a teplejších dní v lepšej kondícii a so zdravším pocitom? Asi nie ste jediná.

Chutné a zdravé sú zeleninovo-ovocné šťavy, ktoré si môžete pripraviť aj doma.
Čím farebnejšie, tým zdravšie... Aj to je óda na zdravie.
Autor:

Dávať si záväzky – na to nie je nikdy neskoro, hoci od príchodu nového roka uplynulo už pár mesiacov. Lenže, záväzky musia kráčať ruka v ruke aj s nejakou aktivitou. Ak vyskúšate nasledujúce kroky, zaručene svoj život o niečo vylepšíte.

Chladnička

Miesto pokušení musí mať jasné poslanie – zdravú stravu. Ak to chcete dodržať, mali by ste z chladničky odstrániť všetky pokušenia a rovnako spraviť aj s tajnými poličkami v kuchynskej linke či šuflíkoch v obývačke, kde ukrývate sladkosti alebo slané pochutiny. Pri nákupoch sa orientujte na zdravé alternatívy. Ak jedlo je určené pre celú rodinu, vyčleňte si jednotlivé poličky pre konkrétnych členov. Sladké môžete dopriať deťom aj sebe, ale ani jednému z vás neuškodia zdravšie alternatívy.

Sacharidom stop

Nie úplne, samozrejme. Pre náš život sú dôležité – sacharidy totiž dodávajú nášmu telu energiu. Dávajte si však pozor na nezdravé sacharidy a obmedzte ich prísun. Nahraďte ich takými, ktoré telo spracúva postupne a energiu dodajú na dlhší čas. Nebojte sa celozrnných výrobkov, hnedej ryže či celozrnných cestovín. Namieso chrumkavých sladkých musli voľte radšej klasické ovsené či jačmenné vločky.

Farebná óda na zdravie

Mnohí odborníci na výživu súhlasia, že jedálniček by mal byť predovšetkým farebný. Nie, nemyslíme plný sladených a umelo farbených potravín, ale ovocia a zeleniny, ktoré hrajú všetkými farbami. Práve tak zabezpečíte, že sa na vašom stole objaví široká škála potravín s mnohými benefitmi.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

plávanie, leto, bazén, zápal močových ciest

Bolia vás kríže a chrbát? Zlaté cviky vás zbavia problémov!

25.03.2017 17:00

Pomaly sa nenájde človek, ktorého by neboleli kríže a nesťažoval sa, že ráno má stuhnutý chrbát. Veková hranica problémov so stavcami sa znižuje.

bylinkový čaj, detoxikácia

Zvažujete detoxikáciu? Toto sú dôvody, prečo sa oplatí!

25.03.2017 08:00

Je čas na očistu! Kto sa správne vyčistí, posilní pečeň, schudne a bude sa znova cítiť fit.

sauna, saunovanie, wellnes

Päť spôsobov na porazenie jarnej únavy a načerpanie energie!

24.03.2017 14:30

Prichádza obdobie slnka, radosti, všetko pučí, vy ste sa tešili na teplejšie počasie a zrazu vás len ťahá do postele. Je za tým len bohapustá únava.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.