Čo neunikne pozornému oku návštevy? Dajte si na to pozor!

Očakávate návštevu? Potom sa pripravte na dôkladnú prehliadku. Niežeby bola oficiálna. Ale vaši hostia si určité veci skrátka všimnú.

kytica, ruža, kuchyňa, stôl
Kvetiny v domácnosti pôsobia na návštevu pozitívne.
Autor:

Ako píše britský portál Daily Mail, odvolávajúc sa na stránku My Domaine, existujú určité veci, ktoré si hostia pri návšteve takmer vždy všímajú. A reč nie je iba o neporiadku, hoci aj ten sa medzi nimi nachádza.

Podľa prieskumov portálu o interiérovom bývaní sa medzi najčastejšie pozorované veci dostávajú knihy vo vašej domácnosti spoločne s rastlinami a kvetinami. Ich prítomnosť, podoba, či množstvo je pre hostí vždy istým spôsobom zaujímavé. Mnohí si potom v hlave vytvárajú isté vzorce vášho správania a tvoria si tak váš profil podľa interiéru, v ktorom žijete.

Potom sú to však aj veci, ktoré pôsobia priamo na návštevu – je medzi nimi už spomenutý neporiadok, ale tiež napríklad vône v byte, osvetlenie či farby stien. Práve nesprávna či príliš agresívna farba dokáže navodiť v človeku nepríjemné pocity a stáva sa často dôvodom, prečo sa návšteva u vás necíti až tak príjemne a komfortne. Ide najmä o výrazné a príliš farebné steny. Neutrálne tóny skrátka fungujú omnoho lepšie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.