Ivica Jusková: Byť len modelkou ma nenapĺňalo

Nebudem tvrdiť, že podnikanie bolo alebo je jednoduché. Ale ak by som to nevyskúšala, nebola by som pokojná, opisuje Ivica Jusková.

Ivica Jusková
Ivica Jusková je majiteľkou dizajnového obchodu.
Autor:

Sympatická tmavovláska Ivica Sláviková získala v roku 2005 titul Miss Slovensko. A hoci ju modeling roky živil, prišlo obdobie, kedy jej priam nástojčivo chýbal pocit sebarealizácie. „Stále som bojovala s tým, že pod mojím menom svietil titul miss či modelka, ale nebola som s tým celkom stotožnená. Cítila som, že chcem niečo viac, než ‚byť pekná‘. Navyše, nikdy som nebola štandardná modelka, ktorá tým naplno žije a lieta po svete. Časom som prišla do bodu, kedy som zatúžila robiť niečo celkom iné než modeling, len som presne nevedela, čo,“ opisuje dnes už vydatá Ivica Jusková.

Okolo umenia sa „motala“ od malička a ľudí, ktorí dokážu pretaviť city či emócie do rôznych predmetov, obdivovala. „Rada som nosila zaujímavé oblečenie či šperky od dizajnérov, pretože pre mňa to boli veci s dušou. V mojom okolí sa to stretlo so záujmom. Vždy sa ma ktosi opýtal, odkiaľ to mám a kde sa niečo také dá kúpiť,“ opisuje. Vtedy v nej skrsol nápad na vlastný dizajnový obchod. „Ale kým som sa od nápadu prepracovala až k jeho realizácii uplynulo veľa času. Aj preto, že pochybnosti vo mne ma odrádzali, občas som vo svojom vnútri počula, že to nedokážem, lebo štart je veľmi zložitý.“

Predsa len sa nenechala odradiť a do podnikania sa pustila. „Nevedela som, ako sa robí účtovníctvo či obsluhuje registračná pokladňa. Učila som sa za pochodu. Nebudem hovoriť, že to bolo alebo je ľahké. To určite nie. Ale ak by som podnikanie nevyskúšala, nebola by som pokojná,“ opisuje Jusková a nabáda aj ostatných, aby obavy prekonali a pustili sa do svojich plánov: „Ľudia by mali počúvať samých seba. Čo je to vlastne strach? Čo môže človek stratiť? Pokiaľ nejde o život, vždy sa vyplatí robiť to, po čom vaše srdce túži. Ak tým niekomu neubližujete, tak prečo to nevyskúšať? Ide len o strach z neistoty.“

Aj preto, že sama si prešla kľukatou cestou, než si splnila svoj sen, stala sa ambasádorkou projektu Live InSync, ktorá je vytvorená tak, aby inšpirovala ženy byť spokojné v tých najdôležitejších oblastiach ich života.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.