Štyri kroky na ceste za krásou! Dámy, na toto by ste mali dbať

Krása - to slovko sa preháňa hlavou azda každej ženy. Nie, neznie to povrchne - krásne skrátka túžia byť všetky dámy. Niekedy pritom stačí málo.

Používanie nočných krémov pokožke prospieva.
Starostlivosť o pokožku je dôležitá, ak si chcete ubrať pár rokov.
Autor:

Starostlivosť o pokožku, telo či vlasy je kľúčom k tomu, aby sa náš fyzický vzhľad priblížil k podobe z vysnených ideálov. Podľa odborníkov je veľmi dôležité uvedomiť si, že na tom, ako vyzeráme, sa podpisuje napríklad spánok, stres či životný štýl. Samozrejme, veľmi dôležitá je aj sekundárna starostlivosť – to znamená používanie vhodnej kozmetiky, pravidelné čistenie pokožky a umývanie vlasov. Ešte predtým by ste však mali dbať na nasledovné. Tieto kroky vám uberú pár rokov.

1. Koniec fajčeniu

Cigarety neškodia len dýchaciemu systému či telu zvnútra, podpisujú sa aj na kondícii pleti či vlasov. Pokožka ľahko získa žltkastý nádych, objavujú sa pigmentové škvrny a v dôsledku dehydratácie aj viac a výraznejšie vrásky. Tvoria sa najmä okolo úst a nad hornou perou.

2. Cukor

Raz za čas si dopriať sladké síce neuškodí, ale jeho pravidelné konzumovanie sa pretaví aj do podoby vašej pokožky. S cukrom totiž starne rýchlejšie, viac aktivuje mazové žľazy, čo pokožku upcháva a vytvára zanesené póry. „Cukor navyše vyvoláva zmeny v zložení ochranného plášťa na povrchu pokožky, čo prináša riziko rôznych kožných infekcií a tiež znižuje aktivitu prirodzených kožných antioxidantov, čo v konečnom dôsledku urýchľuje starnutie pleti,“ hovorí MUDr. Yvonne Bergerová z BcD clinic v Prahe.

3. Stres

Stresové hormóny oslabujú ochrannú bariéru pleti a zhoršujú kvalitu kože, navyše zvyšujú aktivitu mazových žliaz, takže sa v stredných partiách pleti môžu rozširovať póry a pleť vyzerá hrubšia. Zabrániť stresu nie je jednoduché – najmä, ak máme napríklad náročné pracovné obdobie, alebo prežívame problémy v súkromí. Snaha o to, aby si naše telo a myseľ oddýchli, by však mohla pomôcť. Oddych si musíte naplánovať a snažiť sa oň.

4. Slnko

Na tvorbu dôležitého vitamínu D je síce slnko nepostrádateľné, ale stačí pár minút a denná potreba jeho lúčov je úplne pokrytá. Po tomto časovom úseku sa už zo slnečných lúčov stáva nepriateľ vašej pokožky. Ak ju nechránite, starne rýchlejšie, stráca elasticitu, tvoria sa na nej pigmentové škvrny, vysušuje sa a prehlbujú sa v nej vrásky (najmä v tvárovej časti a na krku či v dekolte). Proti slnku sa treba brániť dôkladnou starostlivosťou pomocou prípravkov s ochranným faktorom. Neobmedzujte ho len na leto, slniečko vie byť silné už aj v prvých jarných dňoch či v zime na horách.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Moderátorka Soňa Müllerová.

Müllerová, Kmotríková či Rakovská - ako zvládajú módu mimo kamier?

23.03.2017 07:00

Keď zasadnú do moderátorského kresla, alebo sa postavia pred televízne kamery, zväčša vyzerajú tip top.

Modelka na prehliadke značky Versace - v kolekcii jar-leto 2017.

Vybrať si len jednu bundu na jar? Toto je 7 tipov na športový hit

22.03.2017 07:00

Športu zdar, outdoorovému odevu tiež! Akoby sa na tom zhodli dizajnéri, keď tvorili odevy na jarnú sezónu.

Zdobené košele v pánskom štýle

Pánska košeľa na dámsku nôtu! Máme 9 tipov na hit jarného šatníka

21.03.2017 12:00

Nová revolúcia v znamení košieľ! Kus odevu, ktorý hral prím skôr v pánskom šatníku, boduje tentoraz aj u nežného pohlavia.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.