Viete, koľko baktérií je vo vašej kancelárii? Je to pekný humus!

Pracovisko je hniezdom všemožných baktérií. Tvrdí to aspoň spoločnosť Hassle.com, ktorá urobila prieskum a jeho výsledky posunula médiám. Niektoré fakty šokujú.

počítač, ruky, bankovníctvo, hacker, klávesnica, písať
Na počítačovej klávesnici sa nachádza množstvo mikróbov a roztočov.
Autor:

Podľa výsledkov, v rámci získavania ktorých podrobili analýze niekoľko typických súčastí kancelárie, vyplynulo napríklad aj nasledovné:

  • 7850 bakteriál­nych kolónií na centimeter štvorcový sa nachádza vo firemnej chladničke, kde si zamestnanci odkladajú svoje jedlo či pitie a často zabúdajú tento priestor upratovať. Baktérie sa množia tiež tým, že niektorí zamestnanci nevedia jedlo správne skladovať alebo zabaliť.
  • 10 miliónov baktérií sa nachádza na klasickom pracovnom stole, čo môže často prekonať aj také miesto ako je doska na sedenie na záchode. Vedci tvrdia, že aby sme tento počet baktérií znížili, mali by sme viackrát denne utierať plochu na svojom pracovnom stole dezinfekčnými obrúskami, prípadne zmesou octu a vody.
  • 3295 baktérií na centimetri štvorcovom sa nachádza na počítačovej klávesnici. Aj tá by mala byť pravidelne čistená. Zárezy, štrbiny a priehlbiny by vám mal čistiť odborník v obchode s počítačovým príslušenstvom. Zväčša tak vie urobiť pomocou špeciálneho vysávača.
  • 1670 mikróbov sa nachádza približne na centimetri štvorcovom plochy vašej počítačovej myši. Pútajú sem, samozrejme, z dotykov, pričom najčastejšími pôvodcami týchto mikróbov je pot, prach a zvyšky jedla.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
pracujúca žena, počítač, káva

Príbeh: Čo si tu bez vás počneme?

11.03.2017 14:00

Iveta patrila vždy k verným zamestnancom. Práca sekretárky jej síce prišla občas ako poriadna rutina, ale ako hovorievala jej mama: "Zvyknúť sa dá na všetko, Ivetka!"

muž, telefón, strach

Nestraťte hlavu v mladom kolektíve. Vek môže byť výhoda

10.03.2017 13:00

Kalendár ukázal výročie - pracujete tu už dvadsať rokov. Obzriete sa okolo a na stoličkách sedia ženy a muži mladší o celú generáciu. Ako fungovať v kolektíve, kde začala prevládať „omladina“?

žena, stres, knihy, krik, učenie

Hlavné znaky stresu v práci? Na čo si treba dať pozor

26.02.2017 08:00

Mať zamestnanie je v dnešnej dobe dôležité. Ale ak v ňom prežívame najmä stres a blížime sa k psychickému vyhoreniu, niečo treba zmeniť.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.