Nervózna pred prezentáciou? Rýchly trik, ktorý zaberie!

Máte pred sebou dôležitú prezentáciu, alebo príhovor na verejnosti? Cítite trému, úzkosť, začínate sa triasť a potiť? S týmto trikom nervozitu porazíte.

pracovný stres - kolektív - napätie - nervozita
Nájsť pokojné miesto a vytriasť zo seba emócie.
Autor:

Čítajte viac o nervozite

Prebieha to asi takto:

Začnú sa vám potiť dlane, triasť ruky, scvrkáva sa vám žalúdok, preskakuje vám hlas, rozklepú sa vám kolená. Prečo si myslíte, že sa pomýlite, strápnite alebo úplne pohoríte? Voči tréme nie sú imúnne ani najväčšie hollywoodské hviezdy. Číha na každého, všetci s ňou už mali niekedy do činenia. Niekto to prežíva viac, iný menej. Tréma sa nedá striasť ako teplomer.

Nevidená, nerušená

V takýchto prípadoch potrebujete miesto, na ktorom vás nikto a nič nevyruší. Môže ním byť napríklad toaleta. Tréme tu predídete tým, že začnete triasť rukami, poskakovať si a mykať hlavou sprava doľava, kývajte aj bokmi. Zatancujte si. Doslova zo seba tú úzkosť vytraste.

Prečo to funguje?

Pohybom je vaša lymfa doslova otrasená. To prinesie viac endorfínov do nervového systému – a rieši sa pocit uvoľnenia, navodzuje sa pohoda. Pozorovali ste niekedy psov po bitke? Čo spravia ako prvé? Poriadne sa otrasú. Skrátka a dobre, ak budete mať pocit, že ste zablokovaná alebo nervózna, straste to zo seba aj vy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.