Všestranný zázvor? Radšej ho nejedzte, keď...

, 23.10.2019 12:00
zázvor, ďumbier
Zázvor. Zdravý zázrak pri chrípke a prechladnutí. Autor:

Zázvor má vynikajúcu povesť ako posilňovač imunitného systému a prírodný liek na všetko. Existujú však prípady, kedy by sme mali byť opatrnejší...

Uprace v tele

Ak ide o prechladnutie, zázvor v tele zodpovedne „poupratuje“ a ak ho začneme užívať už pri prvých príznakoch, dokáže chorobu dokonca zastaviť. Ani „najlepší liek na svete“ však netreba konzumovať „hlava-nehlava“ a hlavne vo veľkých, nerozumných množstvách. Nezabúdajte na to, že ani dávku netreba prekračovať, stačia 4 gramy za deň. Inak hrozí pálenie záhy, hnačky alebo bolesti brucha. Ak máte citlivý žalúdok, dávkujte zázvor ešte opatrnejšie.

A čo tehotné?

To isté platí aj pre tehotné. Zázvor síce pomáha pri ranných nevoľnostiach, no nemali by ste to s ním preháňať. Dojčiacim mamičkám, cukrovkárom alebo ľuďom so srdcovými problémami sa tiež odporúča, aby sa zázvoru skôr vyhýbali. Každý, kto užíva lieky na riedenie krvi (napríklad aspirín), mal by byť obzvlášť opatrný, pretože zázvoru sa tento účinok pripisuje tiež.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zázvor #tehotenstvo #nádcha #imunitný systém #hnačka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku