Slávny návrhár, boháč aj ochranca planéty! Ralph Lauren oslávil 80-ku

19.10.2019 12:30

Preslávený americký návrhár Ralph Lauren, ktorý v pondelok 14. októbra oslávil osemdesiatku, dobyl svet módy najmä vďaka svojim kreatívnym myšlienkam a šiestemu zmyslu, ktorému vždy načúval.

Dizajnér Ralph Lauren v závere prehliadky k 50....
Dizajnér Ralph Lauren v závere prehliadky k 50. výročiu jeho značky.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Diane Bondareff

Preslávil sa aj svojou zbierkou historických automobilov a záujmom o ochranu životného prostredia. Podľa magazínu Forbes, ktorý odhaduje jeho majetok na 6,1 miliardy dolárov, je stým najbohatším človekom v USA.

Narodil sa ako Ralf Lifschitz v newyorskom Bronxe v rodine ruských židovských prisťahovalcov. Priezvisko Lauren vymyslel v mladosti jeho starší brat Jerry. Po skončení strednej školy začal Ralph pracovať ako predavač kravát v obchodnom dome Madison a zaujímať sa o pánsku módu. Vyznal sa, mal vkus aj prehľad.

Topmodelka Gigi Hadid predvádza model
		z...
Speváčka
		Janelle Monae prichádza na šou
		Ralph...
+25Zoey Deutch prišla na
		galavečer ELLE Women
		in...

Neskôr absolvoval obchodnú školu. Koncom 60. rokov založil značku Polo a butik v New Yorku so športovým oblečením. Začínal s pánskym oblečením, po viazankách prišli košele, polokošele a obleky, nasledovali kolekcie pre ženy, kolekcia štýlového posteľnej bielizne, vankúšov a iných bytových doplnkov. V 70. rokoch sa podieľal na kostýmoch k legendárnemu filmu Veľký Gatsby, v tom istom období sa začal venovať parfumom.

Jeho firma, z ktorej vedenia odišiel v roku 2015, ale zostal výkonným riaditeľom, chce od roku 2025 používať iba udržateľné zdroje bavlny a recyklované alebo udržateľné obalové materiály. Nové tričká značky Polo Ralph Lauren sa od tohto roka vyrábajú len z recyklovaných plastových fliaš a farbia sa bez použitia vody.

Ralph Lauren je od roku 1964 ženatý s americkou fotografkou a psychoterapeutkou Ricky, rodenou Low-Beerovou, a majú tri deti. V galérii si môžete pozrieť najzaujímavejšie kreácie dizajnéra Ralpha Laurena aj celebrity v jeho kreáciách.

#výročie #Ralph Lauren #móde #jubileá hviezd #ekológia #dizajn #celebrity
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak budete rozširovať nenávisť, uškodíte tým len sami sebe.
Výčitky svedomia peniazmi neovplyvníte, hlavne...

+ Buďte pripravený aj na dôchodok, nemusí byť všetko vždy dokonalé.
Neprevážajte tovar na súkromnom aute,...