Láska na prvý pohľad? Silnejšie pohlavie má pre ňu slabosť

Láska na prvý pohľad - to znie ako z romantického filmu či červenej knižnice. Verili by ste však, že majú k nej sklon skôr muži ako ženy?

leto, lúka, dvojica, láska, kvety, pár, zaľúbení, zaľúbenci, milenci, príroda, tráva, les
Láska na prvý pohľad?
Autor:

Tvrdí to aspoň prieskum, z ktorého cituje britský Daily Mail. Vzorka vyše 80-tisíc účastníkov z celého sveta potvrdila, že silnejšie pohlavie je náchylnejšie zaľúbiť sa rýchlo. Až 48 percent mužov dokáže „spadnúť“ do zaláskovania, pričom u žien bolo toto číslo len 28 percent.

Muži aú náchylnejší k láske na prvý pohľad, pretože sa často zamilujú do podoby ženy, akú si vybrali. Keďže fyziologické preferencie nemenia, ich láska môže byť konštatnejšia. U žien vraj prevažuje pragmatické myslenie a to má byť spôsobené aj tým, že ženy sú „nositeľkami“ vajíčok a hľadajú vhodného adepta na ich oplodnenie.

Ak sa im muž nebude zdať dostatočne vtipný, silný, sexy, pocit náklonnosti k nemu sa rýchlejšie vytratí a emócie nahradí pragmatický rozum.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

sex, vzťah, intimity

Rýchly návod, ako zlepšiť potešenie zo sexu bez ohľadu na polohu

25.03.2017 11:00

Sexuálnu pozíciu vnímajte len ako prostriedok a nie hlavný zdroj potešenia. Koľko rozkoše si odnesiete z postele, nezáleží len od toho, ako si preložíte nohy.

láska, vzťah, problém, nevera

Podviedli ste partnera? Čo s tým urobiť?

24.03.2017 17:00

Či už ste skĺzli v rámci partnerskej dôvery do slepej uličky z nerozvážnosti, túžby, alebo omylom, to nikto riešiť nebude. Otázkou ostáva najmä vec svedomia.

sex, vzťah, problém

Nebaví vás sex s partnerom? Poznáme najčastejšie ženské dôvody!

23.03.2017 17:00

Môže to prísť znenazdajky, alebo z vás nadšenie pre milovanie vyprchá postupne a plynule. Zrazu však nemáte najmenšiu chuť na sex s partnerom.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.