Nehody pri sexe! Naučte sa, ako partnerovi neublížiť!

Sex, ako každá fyzická aktivita, ktorú vykonávajú dvaja „hráči“, nesie v sebe riziko úrazu. Často môžu dokonca skončiť úplnou nefunkčnosťou partnera.

sex, vzťah, intimity
Aj pri sexe opatrnosti nie je nikdy dosť.
Autor:

Popri tom, čo chlapovi robí dobre, by sa mali ženy oboznámiť aj s tým, ako svojej polovičke neublížiť a jeho nástroj slasti využívať čo najdlhšie.

Pozor na sklz

Nikdy za žiadnu cenu ani okolností sa nedotýkajte partnerovho žaluďa bez toho, aby bol zvlhčený. Môžete použiť sliny, lubrikant, alebo aj olej, ale vždy zabráňte tomu, aby prišlo k treniu kože na kožu. Je to pre partnera bolestivé a hoci takéto nehody nemajú fatálny koniec, často môžu znamenať predčasné ukončenie láskania. Poranenie sliznice znamená nepríjemné bolestivé pocity, ktoré trvajú aj niekoľko hodín a znamenajú stratu erekcie, chuti, začervenanie penisu a faux pas.

Opatrne s uzdičkou

Je to silná erotogénna zóna, akýsi mužský bod G, ale zároveň miesto jemnejšie ako ženský klitoris. Ide o šľachu síce poriadne pevnú, ale možno ju poškodiť dvoma spôsobmi. Jedným z nich je neopatrné použitie zubov pri intenzívnom orálnom sexe. Preto ich majte z bezpečnostných dôvodov radšej vždy vtiahnuté dnu. Druhou nehodou je často rýchly prienik do vagíny bez dostatočného zvlhnutia. Uzdička udrží ľahký prienik, pri násilnom môže prasknúť. Pozor, táto nehoda extrémne krváca a niekedy je potrebné podrobiť sa obriezke.

Zlomenina penisu

Patrí k tomu najhoršiemu, čo sa vám môže s partnerom stať. Po tomto je obvykle muž do konca života sexuálne odpísaný. Nehodu si niekedy zaviní sám, ak v plnej rýchlosti netrafí správny otvor. Často je to však nehoda spôsobená ženou v polohe, keď partner leží na posteli a partnerka kvočí nad nim, pričom kmitá zadkom hore a dole po jeho úde. Stačí malé vychýlenie a ak narazíte na penis lonovou kosťou v plnej rýchlosti, pravdepodobne už mužstvo nezachráni ani návšteva pohotovosti.

Čítajte viac o sexe a vzťahoch

Neprekračujte pnutie

Nie každý penis je rovnaký. Niektorí muži majú erekciu v sklone pravého uhla, iní ju majú v ostrom uhle s údom takmer prilepeným na brucho. Tento druhý typ mužov nezvládne niektoré polohy. Najmä tie, ktoré idú proti prirodzenému sklony. Myslíme tým napríklad polohu žena hore, ktorá sa opiera ruka mi za chrbtom. V prípade prudkého pohybu proti smeru erekcie môžete partnerovi natrhnúť šľachy, či nenávratne poškodiť toporivé telieska. V konečnom dôsledku to bude aj vaša škoda…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

sex, vzťah, intimity

Rýchly návod, ako zlepšiť potešenie zo sexu bez ohľadu na polohu

25.03.2017 11:00

Sexuálnu pozíciu vnímajte len ako prostriedok a nie hlavný zdroj potešenia. Koľko rozkoše si odnesiete z postele, nezáleží len od toho, ako si preložíte nohy.

láska, vzťah, problém, nevera

Podviedli ste partnera? Čo s tým urobiť?

24.03.2017 17:00

Či už ste skĺzli v rámci partnerskej dôvery do slepej uličky z nerozvážnosti, túžby, alebo omylom, to nikto riešiť nebude. Otázkou ostáva najmä vec svedomia.

sex, vzťah, problém

Nebaví vás sex s partnerom? Poznáme najčastejšie ženské dôvody!

23.03.2017 17:00

Môže to prísť znenazdajky, alebo z vás nadšenie pre milovanie vyprchá postupne a plynule. Zrazu však nemáte najmenšiu chuť na sex s partnerom.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

londýn, brexit, protest

Odporcovia brexitu demonštrovali v uliciach Londýna a Edinburghu

25.03.2017 17:33

Tisíce demonštrantov sa zhromaždili dnes v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie.