Prečo je úžasné mať jedného chlapa a kašľať na milencov?

Vo svete liberalizmu a voľnej lásky sa vernosť presadzuje ako stará škola. Nie je však opovrhnutia hodné ostať verná starým zásadám. Prinášajú výhody aj vo svete, kde sa oslavuje hedonizmus a požívačnosť.

milenec
Od milenca nikdy nemôžete očakávať, že sa o vás postará v chorobe, smútku, alebo nebodaj nešťastí.
Autor:

Lepší vzťah

Ak by neverné ženy venovali toľko času ako milencovi a románikom svojmu vzťahu, mali by ho prakticky dokonalý. Milenec je však obvykle ľahšou cestou. Bez otázok a zodpovednosti sa stáva ikonickým mužom. Ale omylom. Skúste svoj čas venovať budovaniu vzťahu v partnerstve a uvidíte, že nebudete potrebovať chlapov, ktorí s vami iba skočia do postele, ale na obed už nie, pretože to nebude diskrétne.

Bezpečnejší sex

Vernosť je pre ľudí aj základom zdravia. Hovoríme samozrejme o obojstrannej oddanosti. V takom prípade sa vás nebudú týkať nielen pohlavné choroby, ale ani rôzne kvasinky, infekcie, či poškodenia vnútornej mikroflóry, na čo sú ženy obzvlášť citlivé. Nehovoriac o zápale močového mechúra. Práve to je veľmi častá diagnóza žien, ktoré majú viacerých mužov. Na toho jedného si zvyknete aj v láske aj telesne.

Zodpovednosť aj spoľahlivosť

Vzťah nie je a ani nikdy nemal byť len o užívaní. Ide o zodpovednosť za toho druhého. Od milenca nikdy nemôžete očakávať, že sa o vás postará v chorobe, smútku, alebo nebodaj nešťastí. To je vždy úlohou partnera a vzájomnej reciprocity. Ak vymeníte partnera za milenecký azyl, počítajte s tým, že ten sa obvykle s príchodom prvých starostí rozpadne.

Čítajte viac

Dlhší život

Spolužitie s jedným partnerom je výhodný z hľadiska dĺžky života. Ženy s milencami majú totiž stres nielen v práci, ale musia kryť neustálu možnosť odhalenia, vymýšľať si rôzne spôsoby, ako sa nebadane dostať z domu, alebo snovať plány a hlavne si pamätať všetky verzie klamstva. Neustále sú v napätí. Stres je pritom zodpovedný za enormné množstvo negatívnych zdravotných prejavov, takže je lepšie byť vernou a užívať si zdravší, pokojnejší a vernejší život.

Vlastný pokoj

Nakoniec každého partnera dobehne svedomie za to, že klame do očí človeku, ktorý ho miluje. Nie je to skutočne príjemné ani zdravé žiť dvojitý život. V ňom jednoducho pokoj nenájdete. Vo vzájomnej dôvere a vzťahu, ktorý vám budú závidieť aj večne rozhádaní susedia, je však život krajší.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

znamenie ryby, ryby

Žena v znamení ryby - romantička, čo vybuchuje ako sopka

20.02.2017 13:00

Astrológovia hovoria o tomto znamení ako o jednom z najjemnejších - a to nielen, keď hovoríme o ženách.

zena, smutok, tyranie

Váš drahý nie je bez minulosti! Ale neriešte ju stále dookola

20.02.2017 11:00

Váš partner má za sebou niekoľko vzťahov, rovnako ako vy. No zatiaľ, čo on sa vašou minulosťou netrápi, vy po jeho predošlom živote stále pátrate.

rozvod, rozchod, hádka

Sľubný začiatok, rýchly koniec! Láska z toho nebude

19.02.2017 11:00

Prvé dni či týždne bol z vás celkom unesený. Ako však čas plynie, jeho nadšenie stráca na intenzite.

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.