Prečo je úžasné mať jedného chlapa a kašľať na milencov?

Vo svete liberalizmu a voľnej lásky sa vernosť presadzuje ako stará škola. Nie je však opovrhnutia hodné ostať verná starým zásadám. Prinášajú výhody aj vo svete, kde sa oslavuje hedonizmus a požívačnosť.

milenec
Od milenca nikdy nemôžete očakávať, že sa o vás postará v chorobe, smútku, alebo nebodaj nešťastí.
Autor:

Lepší vzťah

Ak by neverné ženy venovali toľko času ako milencovi a románikom svojmu vzťahu, mali by ho prakticky dokonalý. Milenec je však obvykle ľahšou cestou. Bez otázok a zodpovednosti sa stáva ikonickým mužom. Ale omylom. Skúste svoj čas venovať budovaniu vzťahu v partnerstve a uvidíte, že nebudete potrebovať chlapov, ktorí s vami iba skočia do postele, ale na obed už nie, pretože to nebude diskrétne.

Bezpečnejší sex

Vernosť je pre ľudí aj základom zdravia. Hovoríme samozrejme o obojstrannej oddanosti. V takom prípade sa vás nebudú týkať nielen pohlavné choroby, ale ani rôzne kvasinky, infekcie, či poškodenia vnútornej mikroflóry, na čo sú ženy obzvlášť citlivé. Nehovoriac o zápale močového mechúra. Práve to je veľmi častá diagnóza žien, ktoré majú viacerých mužov. Na toho jedného si zvyknete aj v láske aj telesne.

Zodpovednosť aj spoľahlivosť

Vzťah nie je a ani nikdy nemal byť len o užívaní. Ide o zodpovednosť za toho druhého. Od milenca nikdy nemôžete očakávať, že sa o vás postará v chorobe, smútku, alebo nebodaj nešťastí. To je vždy úlohou partnera a vzájomnej reciprocity. Ak vymeníte partnera za milenecký azyl, počítajte s tým, že ten sa obvykle s príchodom prvých starostí rozpadne.

Čítajte viac

Dlhší život

Spolužitie s jedným partnerom je výhodný z hľadiska dĺžky života. Ženy s milencami majú totiž stres nielen v práci, ale musia kryť neustálu možnosť odhalenia, vymýšľať si rôzne spôsoby, ako sa nebadane dostať z domu, alebo snovať plány a hlavne si pamätať všetky verzie klamstva. Neustále sú v napätí. Stres je pritom zodpovedný za enormné množstvo negatívnych zdravotných prejavov, takže je lepšie byť vernou a užívať si zdravší, pokojnejší a vernejší život.

Vlastný pokoj

Nakoniec každého partnera dobehne svedomie za to, že klame do očí človeku, ktorý ho miluje. Nie je to skutočne príjemné ani zdravé žiť dvojitý život. V ňom jednoducho pokoj nenájdete. Vo vzájomnej dôvere a vzťahu, ktorý vám budú závidieť aj večne rozhádaní susedia, je však život krajší.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

žena, smútok

Ublížil vám? Päť spôsobov ako zabudnúť na lámača sŕdc!

26.03.2017 15:28

Vyzeral dokonale. Oči, slová, gestá. Tváril sa ako pán dokonalý a práve tým vás oklamal, zranil a zradil. Zlomené srdce je príhoda, ktorá sa stane väčšine žien.

láska, vzťah, romantika, zaľúbenie

Každodenná romantika. Praktické tipy, ktoré vám zlepšia vzťah!

26.03.2017 08:00

Budovanie pekného, plnohodnotného a romantického vzťahu rozhodne nie je postavené na sviečkach, víne a večeri raz v týždni.

sex, vzťah, intimity

Rýchly návod, ako zlepšiť potešenie zo sexu bez ohľadu na polohu

25.03.2017 11:00

Sexuálnu pozíciu vnímajte len ako prostriedok a nie hlavný zdroj potešenia. Koľko rozkoše si odnesiete z postele, nezáleží len od toho, ako si preložíte nohy.

jemen

UNICEF: V Jemene je až pol milióna detí v ohrození života

27.03.2017 07:59

Pre vojnu, hlad, chorobámy a chudobu je v Jemene v ohrození života približne 462-tisíc detí. Od začiatku konfliktu v roku 2014 ide o nárast o 200 percent.

tatry, hory, turisti, túra, kopce, štíty,

Tragédia v Tatrách si vyžiadala dva mladé ľudské životy

27.03.2017 07:24

Vysoké Tatry boli v nedeľu dejiskom tragédia, ktorá si vyžiadala životy dvoch mladých mužov.

Ivanka Trump

Ivanka Trumpová sa zúčastní na ženskom summite v Berlíne

27.03.2017 07:16

Ivanka Trumpová, dcéra prezidenta USA Donalda Trumpa, plánuje cestu do Nemecka, aby sa tam zúčastnila na summite o posilnení ekonomického postavenia žien.

dôchodok, dôchodca, penzia, peniaze

Výber všetkých úspor z II. piliera nebude pre každého

27.03.2017 07:00

Nie každý, kto na to bude mať nárok, si bude môcť po odchode do penzie vybrať peniaze z II. piliera hneď. Závisí to od konkrétnej DSS.