Farebné, rozprávkové a nerozbitné! Na čom deťom podávať jedlo?

Aj pohľad na tanier či misku môže vašeu ratolesť motivovať, aby sa do jedla pustila s väčšou chuťou.

deti, tanier
Obrázky zvierat či rozprávkových postavičiek na tanieroch deti zaujmú.
Autor:

Rodičia menších ratolestí to dobre poznajú! Kým dieťa príde za stôl a niečo s zje naozaj s chuťou, ubehnú nekonečné minúty. Večné dohadovanie sa o jedle je každodenenou súčasťou stolovania v mnohých rodinách. Jednému nechutí to, druhému ono…

Nádobky na stolovanie pre deti, Bonami.sk
Nádobky na stolovanie pre deti, Bonami.sk
Aj to, ako dieťaťu jedlo podávate môže zohrať svoju rolu. Malé deti sú hravé a tak si predstavujú, že hravé má byť aj konzumovanie potravy. Prečo nie? Pohľad na veselý tanier či misku s očami dokáže motivovať k tomu, aby čo-to vyskúšalo. Obrázky na dne taniera takisto. „Ak zješ, čaká ťa pekný obrázok,“ môžete nabádať ratolesť.

Stolovacie nádobky by mali byť ľahko umývateľné a mali by aj čo-to vydržať, pretože občas skončia rovno na zemi.

Box na desiatu, Paul Frank
Box na desiatu, Paul Frank
Pre staršie deti je zasa výzvou, ak im desiatu zabalíte do špeciálneho boxu. Aj tu existuje nekonečné množstvo motívov a tvarov, z ktorých vybrať ten naj môže byť náročné. Myslite na funkčnosť a takisto veľkosť desiatových boxov, aby deťom v taškách nezabrali mnoho miesta.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.