Sťahujete sa? Čo do kartónových krabíc nepatrí?

Pri sťahovaní myslite na bezpečnosť seba aj ostatných. A takisto na to, aby ste si ho zbytočne neznepríjemňovali.

bývanie, žena, sťahovanie
Čo do krabíc patrí a čo nie?
Autor:

Peniaze, šperky, dokumenty

A už vôbec nie vtedy, ak má „krabica“ pred sebou dlhšiu cestu a prejde počas sťahovania viacerýmu rukami. Tieto veci zabaľte zvlášť a drže ich počas sťahovania neustále pri sebe.

Nič horľavé

Horľavé kvapaliny do kartónových krabíc nepatria, najmä, ak neviete, kto s nimi bude manipulovať. Stačí si zapáliť cigaretu a nešťastie počas sťahovania je na svete. Majte na pamäti, že v bezpečí chcete prežiť sťahovanie nielen vy, ale aj ľudia, ktorí vám pomáhajú či ktorých ste si najali.

Potraviny podliehajúce skaze

V krabicovom chaose je ťažké sa vyznať, najmä, ak si nové bývanie zapracete hlava-nehlava. Potraviny, ktoré sa rýchlo kazia, narobia v krabici šarapatu – môžu začať plesnivieť, hniť a smrdieť. Navyše, môžu sa v nich usadiť aj moly či iný hmyz, ktorého sa potom ťažko zbavuje.

Tekuté prostriedky

Šampóny či čistiace prostriedky sa počas transportu môžu otvoriť, ich obsah pomaly vytečie do krabice, ktorá premokne a vy si zašpiníte aj ostatné veci. Navyše, pri vybaľovaní sa budete musieť trápiť s čistením vytečených fľaštičiek, ktoré ste mohli preniesť osobitne. Umiestnite ich do jednej plastovej nádoby, ktorú vyčistíte ľahko, ak sa stane nejaká drobná nepríjemnosť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.