Barbora Švidraňová: Už viem, čo moja tvár znesie a čo nie

Sympatická herečka a speváčka priznáva: Keď som sa dostala do prvého kontaktu s vizážistkou, bol to pre mňa šok, čo s mojou tvárou dokáže.

Barbora Švidraňová
Barbora Švidraňová sa stala ambasádorkou Oriflame.
Autor:

Herečky sú ženami mnohých tvárí. Pred kamerou či na javisku menia svoj vzhľad, aby sa čo najvernejšie priblížili tej-ktorej postave. Na vysedávanie v kresle maskérky, na vôňu líčidiel či večerné odličovanie sú tak zvyknuté. Fakt, čo dokážu líčidlá s tvárou, vie stále prekvapiť aj herečku a speváčku Barboru Švidraňovú (29).

„Človek sa líči inak sám a inak vyzerá, keď ho vezmú do rúk maskérky. Herečku vnímajú ako model, s ktorým môžu pracovať. Vidia inak oči či kontúry tváre, dokážu tvár zvýrazniť celkom inak. Keď som sa dostala do prvého kontaktu s maskérkou, bol to pre mňa šok, čo všetko s mojou tvárou dokázala. Asi najviac som prácu maskérok obdivovala v šou Tvoja tvár znie povedome, keď zo mňa spravili Jima Carreyho. Bolo to úžasné!,“ opisuje.

Barbora Švidraňová sa stala ambasádorkou Oriflame.
Barbora Švidraňová sa stala ambasádorkou Oriflame.
Autor: Dáša Šimeková/Oriflame

Od vizážistov za roky na javisku už pochytila zopár trikov, ktoré dokáže využiť. „Často vystupujeme s kapelou aj mimo Bratislavy a vizážistky so mnou necestujú, takže sa líčim sama. Ale už viem, čo moja tvár znesie a čo nie a takisto dokážem zvýrazniť svoje prednosti pomocou líčidiel.“

Ako ďalej prezradila, líčiť sa začala ako prváčka na gymnáziu. Dovtedy poznala len červený rúž. „Tancovala som vo folklórnom súbore a vždy nám hovorili, aby sme mali na perách červený rúž, pretože potom na pódiu vyzerá úsmev krajšie. Patrilo to k vystúpeniam,“ opisuje a dodáva: „Líčiť som sa začala ako 16-ročná, ale nijako som to nepreháňala, rodičom by sa to nepáčilo. Chceli, aby som si zachovala svoju dievčenskosť.“

Herečka sa dokáže zmeniť na „crazy“ dievča aj na „cool“ dámu. Aj pre svoju tvárnosť sa sympatická ryšavka stala ambasádorkou spoločnosti Oriflame. „Barbora je podľa nás ženou mnohých tvárí, ktorá sa dokáže udomácniť v každej role. Je plná pozitívnej energie a teší sa zo života. Takou túži byť každá žena," povedala marketingová riaditeľka Oriflame Slovensko, Lenka Štefániková.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.