Bacuľka z Japonska inšpiruje milióny: Vo svojej koži sa cítim dobre

Ako typická Japonka Naomi Watanabe nevyzerá. A možno práve preto je taká úspešná.

Naomi váži 110 kilogramov, čo je v Japonsku veľmi ojedinelé. Motto Japoniek totiž znie: „Čím štíhlejšia, tým lepšia.“ Japonky vo veľkej miere podliehajú rôznym diétam a mnoho mladých žien váži dokonca menej, než by malo.

V čom tkvie úspech Naomi? A o čo sa snaží? Práve v Japonsku šíri akúsi toleranciu voči ženám s XXL postavou. A veľa ľudí skutočne očarila, čo dokazuje aj fakt, že na Instagrame má vyše 6 miliónov fanúšikov.

Slávna bacuľka má dokonca už aj vlastnú módnu líniu. „Japonsko nie je USA. Tu veru veľa plus-size žien nevidíte,“ povedala v rozhovore pre ‚Washington Post‘. 29-ročná žena si na vlastnej koži otestovala, aké ťažké je zmeniť nazeranie ľudí v tejto ázijskej krajine na ženy s nadváhou. Rozhodla sa preto robiť niečo, čo by im pomohlo cítiť sa v Japonsku o čosi lepšie. Na svojom Instagrame inšpiruje ostatné ženy a ukazuje, že aj bacuľky sa môžu vo svojej koži cítiť dobre. Rovnako ako štíhle dámy. A že sa nemusia báť ani módnych výstrelkov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.