Blond či tmavá? Ak túžite byť šéfkou, tak zvoľte...

Budete prekvapená, akú farbu vlasov si ľudia spájajú s pozíciou šéfky.

žena, kancelária
Ste blondínka? Možno máte výhodu...
Autor:

Je naozaj možné hľadať súvislosť medzi farbou vlasov a úspešnou kariérou šéfky? Podľa aktuálnej štúdie áno! Urobili ju výskumníčky na „British Columbia’s Sauder School of Business“.

O blondínach koluje bezpochyby oveľa viac vtipov ako o tmavovláskach či ryšavkách. Ale podľa výsledkov výskumu sú v tom celkom nevinne. Práve blond farba vlasov totiž v ľuďoch vzbudzuje zaujímavé pocity vzhľadom ku kariére.

Dobrovoľníkom v prieskume bola ukázaná stovka fotografií, na ktorých boli blondínky a brunetky. Ženy na fotografiách mali ohodnotiť – podľa toho, či ich vnímajú ako kompetentné, atraktívne či aktívne…

Výsledky? Brunetky ľudia v prieskume ohodnotili slovami, že na prvý pohľad pôsobia kompetentnejšie ako blondínky. Na druhej strane, k blondínkam priradili vetu: „Ja som tu šéfka a nikoho iného vedĺa seba nepotrebujem“.

Podľa výskumníčok ide o to, že blondínky na prvý pohľad vyžarujú viac sebavedomia a sebadôvery ako brunetky. Aké sú však reálne čísla blondínok v porovnaní s brunetkami na vedúcich pozíciách štúdia neuvádza.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

Evanjelická DIAKONIA ECAV na Slovensku

30.03.2017 22:55

Evanjelická diakonia sa v rámci svojej činnosti a pôsobnosti zaoberá sociálno-diakonickou prácou, ktorú poskytuje pre rôzne sociálne skupiny.

Bašár Asad

Pre Trumpovu administratívu nie je prioritou Asadov odchod

30.03.2017 22:55

Spojené štáty už nebudú v rámci snáh o urovnanie konfliktu v Sýrii prioritne trvať na odchode sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Južná Kórea, Pak Kun-hje

Južná Kórea vydala zatykač na zosadenú prezidentku

30.03.2017 21:37

Juhokórejský súd vydal zatykač na zosadenú prezidentku Pak Kun-hje, ktorá čelí obvineniam z úplatkárstva, zneužitia právomocí a vyzradenia štátneho tajomstva.

dolára, peniaze, bankovky

CBO: Verejný dlh USA vzrastie za 30 rokov na dvojnásobok

30.03.2017 20:50

Americký verejný dlh vzrastie pri platnosti súčasných zákonov o daniach a výdavkoch po 30 rokoch na 150 percent ročného výkonu ekonomiky.