Základné kategórie sladkej pochutiny

Včelstvá nám ponúkajú med rôznych vôní, farieb a chutí.

med, medovina
Med uchovávame na tmavom, chladnom a suchom mieste.
Autor:

Zlatistý kvetový med

Kvetový med má typickú zlatistú farbu svetlejších odtieňov. Tento druh medu vzniká vďaka včelám, ktoré spracúvajú rastlinný nektár. A práve rastlinná kultúra, na ktorej sa včelstvo nektárom živí, ovplyvňuje výsledné vlastnosti aj chuť medu. Najčastejšími druhmi sú med repkový, slnečnicový, pohánkový alebo malinový. Práve zriedkavejší malinový med patrí medzi tie obzvlášť chutné.

Tmavší lesný med

Med lesný má zvyčajne tmavšie sfarbenie ako med kvetový. Lesný med je – na rozdiel od kvetového medu – tekutinou, ktorú vylučuje hmyz z radu rovnakokrídlovcov konzumujúci miazgu zo stromov a rastlín. Tento vylúčený produkt prírody potom včely zbierajú a po zbere ho v úli ďalej spracovávajú.

Tma, chlad a sucho

Nemenej dôležité, ako spoznať a kúpiť kvalitný med, je vedieť, ako ho neskôr uchovať. Med je síce veľmi trvanlivý, jeho kvalita však môže byť znížená svetlom a prílišným teplom. Preto ho uchovávame na tmavom, chladnom a suchom mieste. Vlhkosť mu totiž takisto nesvedčí.

Vareškov tip

150 g zmäknutého tuku vymiešame so 100 g medu do peny. Zmiešame so 60 g nastrúhaných orechov a pridáme 250 g preosiatej múky. Vypracujeme cesto, ktoré rozvaľkáme natenko a formičkou vykrajujeme rožteky. Prenesieme ich na tukom vymastený plech a pečieme v stredne vyhriatej rúre. Rožky nesmú zružovieť. Ešte horúce ich posypeme cukrom a necháme vychladnúť.

Čítajte viac o jedle

Špagety s medovou omáčkou

Potrebujeme:
500 g špagiet, 2 cibule, 3 strúčiky cesnaku, 150 g paradajkového pretlaku, 250 ml smotany na varenie, 2 PL medu, mleté čierne korenie, soľ, olej, tvrdý syr
Postup:
1. V osolenej vode s kvapkou oleja uvaríme špagety podľa návodu na obale. Cibuľu ošúpeme, umyjeme a nakrájame na kocky. V hrnci rozohrejeme tuk alebo olej a cibuľu na ňom opražíme spoločne s nakrájanými strúčikmi cesnaku, prípadne môžeme cesnak prelisovať.
2. Cibuľu s cesnakom pražíme asi 5 minút domäkka za stáleho miešania. Potom pridáme paradajkový pretlak, niekoľko lyžíc vody, okoreníme, osolíme, dôkladne premiešame a povaríme ešte asi 5 minút.
3. Nakoniec pridáme med a smotanu a už nevaríme, necháme len krátko prejsť varom. Hotové špagety dáme na tanier, polejeme medovou omáčkou a posypeme nastrúhaným syrom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

strukoviny, bielkoviny

Čo skrývajú strukoviny. A ako proti nadúvaniu z nich?

19.02.2017 14:00

Strukoviny sú z pohľadu pomeru jednotlivých zložiek výživy veľmi zdravou potravinou. Ich spotreba na Slovensku je stále ešte nízka, aj napriek tradícii.

ovsené vločky

Čo len si dať na raňajky...? Aj vy máte túto dilemu?

17.02.2017 07:00

Doteraz ste neraňajkovali, ale mienite to napraviť. Pýtate sa však: "čo?! si mám na raňajky pripraviť, aby ma na dlho zasýtili?

jedlo, zelenina, zdravá strava

Láka vás nízkosacharidová diéta? Týchto potravín sa musíte zriecť

16.02.2017 09:00

Sacharidy sú kľúčovým slovom pri nízkosacharidovej diéte. Ako napovedá jej názov, množstvo sacharidov v strave sa snažíme minimalizovať, predovšetkým večer.

Transpetrol

Transpetrol chce vybudovať nové nádrže na ropu

20.02.2017 14:07

Slovensko bude mať nové skladovacie nádrže na ropu. V levickom okrese v obci Tupá plánuje Transpetrol vybudovať dve nové nádrže.

Pence, Kaine

USA žiadajú, aby Rusko plnilo svoje záväzky z Minska

20.02.2017 13:57

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, povedal americký viceprezident Mike Pence.

deti, školy, krúžky, aktivity, futbal, šport, školáci

Vzdelávacie poukazy budú nahradené príspevkami

20.02.2017 13:30

Koniec vzdelávacích poukazov? Zrušenie poukážok, cez ktoré sa financujú krúžky a iné záujmové aktivity školákov, navrhuje ministerstvo školstva v novele zákona.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Nemecký inštitút: Voľný obchod s Ruskom by prospel celej EÚ

20.02.2017 13:16

Zóna voľného obchodu medzi Európskou úniou, Ruskom a ďalšími štátmi eurázijského regiónu by priniesla ekonomické výhody.