Hriešne dobré menu - aj s pivom, whisky a čokoládou

magazín Varecha | 28.10.2021 11:00
varecha, Nestville, Taverna, restaurant, varecha, Foto: ,
Hovädzí steak flambovaný na Nestville Whisky.
Z dnešných receptov si viete zostaviť celé menu – a žiadalo by sa dodať, že hriešne dobré menu. Pri príprave jedál sme použili aj prísady, ktoré sa až tak často v kuchyni nepoužívajú – kvalitné pivo a 6-ročnú whisky. Pri dezertoch hrá zase prím kvalitná čokoláda.

Hovädzí steak flambovaný na Nestville Whisky

Na 1 porciu potrebujeme:

300 g hovädzej sviečkovice Bača Paľo, 50 g beluga šošovice, 60 ml oleja, 10 g cibule, 100 g mrkvy, 5 g soli, 5 g čierneho korenia, 20 g cukru, 40 ml Nestville Whisky Blended 6yo 40¤%, 10 g masla

Postup:

1. Hovädzí steak opečieme z každej strany dohneda. Osolíme, okoreníme a dáme piecť do rúry na 10 minút. Po vybratí z rúry necháme mäso odležať.

2. Dáme ho do panvičky alebo na gril na rozpálený olej a zalejeme Nestville Whisky Blended 6yo 40¤%. Flambujeme, mäso pootáčame a necháme ho znovu odstáť.

3. Belugu orestujeme na spenenej cibuľke. Osolíme, okoreníme a zalejeme vodou. Varíme do zmäknutia

4. Mrkvové pyré: nastrúhanú mrkvu uvaríme v osolenej a ocukrenej vode. Po rozvarení scedíme a vymixujeme dohladka. Podľa potreby zjemníme maslom. Dochutíme podľa preferencií.

Vareškov tip: Pri flambovaní treba byť opatrný, lebo oheň po zapálení alkoholu vzplanie prudko a do výšky.

pesto, tekvica, jadierka Čítajte aj Jeseň na tanieri po novom! Pripravte si voňavé pesto z tekvicových jadierok

Kokosový cheesecake

Na 12 kusov potrebujeme:

Korpus: 250 g maslových sušienok, 150 g masla

Plnka: 600 g mascarpone, 200 ml šľahačkovej smotany Bača Paľo, 180 g bielej Nestville Chocolate, 100 g strúhaného kokosu, 30 g práškového cukru

Na ozdobu: kokos, ovocie

Postup:

1. Maslové sušienky rozmixujeme a zalejeme roztopeným maslom. Zmes natlačíme do formy a dáme zapiecť do rúry pri 180 stupňoch na 7 minút.

2. Všetky suroviny na plnku spolu premixujeme na pevnú hmotu a zmes nalejeme na sušienkový korpus.

3. Cheesecake dáme stuhnúť do chladničky na 4 hodiny. Dozdobíme kokosom a ľubovoľným ovocím.

Recepty pripravili šéfkuchár Nestville Taberna v Hniezdnom Kamil Krafčík a pečú cukrárky Nestville Chocolate Zlata Bialončíková a Monika Čarnogurská.

Súkromný šéfkuchár Ladislav Floreán v tejto časti nášho seriálu ukáže ako pripraviť výnimočné jedlo, ktoré vyzdvihne unikátne chute každej vloženej suroviny.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ