Ako si to leto čo najviac užiť? Toto sú tipy, ktoré radia odborníci. Dajte zbohom negatívnym emóciám

Leto nemusí byť len obdobie bezstarostnosti a šťastia, môže byť náročné a priniesť aj negatívne emócie.

04.07.2024 12:25
letná láska - príbeh letnej lásky - dve ženy Foto:
Ani v lete vám nemusí dať zlá nálada či negatívne emócie pokoj. Ako sa im vyhnúť?
debata

Poukázali na to odborníci z občianskeho združenia IPčko, ktorí zostavili súbor rád, ako si leto čo najviac užiť. Je podľa nich dobré zostať aktívny, mať plán, stanoviť si nové ciele či oddýchnuť si od sociálnych sietí.

„Všetci si chceme cez leto oddýchnuť. Mať však presný plán nám niekedy pomáha cítiť sa istejšie a prináša nám možnosť užiť si všetko, čo by sme chceli stihnúť. Môžeš si naplánovať veci, pri ktorých si oddýchneš, čas, ktorý môžeš stráviť s kamarátmi a možno aj priestor na to vyskúšať a naučiť sa niečo nové,“ uviedlo IPčko na sociálnej sieti.

Dánsky korunný princ Christian (v strede) a jeho rodičia - kráľ Frederik X. a kráľovná Mary Čítajte viac Takýto záver školského roka nemá hocikto! Dánsky princ sa dočkal šampusu a v dave rodičov... predsa kráľ a kráľovná

Leto je podľa odborníkov ideálny čas na stanovenie nových cieľov či vyskúšanie nových aktivít. „Umelecká činnosť vie pomôcť regulovať naše emócie, zvládať stresové situácie alebo úzkosť. Zaujímavou činnosťou, ktorú môžeme vyskúšať, je aj varenie,“ podotkli odborníci.

Rovnako ako pri vyhorení aj pri depresii môžete...

Psychológovia odporúčajú tiež oddýchnuť si od sociálnych sietí, ktoré môžu vyvolávať aj negatívne pocity. „Ak ti pozeranie príbehov spôsobuje smútok alebo hnev a máš pocit, že musíš niečo robiť, len aby si tam mohol niečo pridať aj ty, skús sa zastaviť. Je v poriadku si leto užívať len pre seba a vychutnávať si momenty, ktoré prinesie,“ píše sa na stránkach.

Celine Dion Čítajte viac Obrovská bolesť, slzy aj kvílenie: Celine Dion v šokujúcej scéne dokumentu ukázala, čo s ňou robí choroba. Plačú s ňou aj fanúšikovia...

Počas leta ale netreba zabúdať ani na dostatočný oddych a spánok, kvalitnú stravu či dostatok vody. Mali by ste mať dostatočný pitný režim a snažiť sa telo ochladzovať. Vlažná sprcha, čistá voda a vyhýbanie sa sladkým alebo alkoholickým nápojom tiež pomáhajú. Leto je určite aj príležitosťou na fyzickú aktivitu. Môže to byť pri vode, ale tiež napríklad ako ranná prechádzka – venujte sa jej aspoň 20 až 30 minút denne.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #pomoc #leto #psychika #negatívne emócie

+ Bude vás bolieť hlava, ale to je spôsobené nedostatočným pitným režimom.
Zvolili ste ťažšiu cestu, pretože...

+ Zistíte, že vám prestáva slúžiť pamäť, mali by ste začať s trénovaním.
Vymyslíte plán vďaka, ktorému budete mať...