Chodíte v lete bez nohavičiek? Vášmu zdraviu to môže aj nemusí prospievať

Vysoké teploty počas leta nás nútia vyzliekať zo seba čo sa dá. Mnoho žien preto v snahe eliminovať spotený pocit medzi nohami dáva nohavičky dole. Nie je na tom nič zlé. Dokonca to môže v niektorých prípadoch aj pomôcť. No je potrebné byť pripravený aj na riziká.

05.07.2024 06:16
výtok, nohavičky, toaleta Foto:
Vetranie je prospešné, avšak nie vždy a všade.
debata (4)

Nohavičky dole, môže byť zdravé

V lete slniečko hreje čoraz viac, teploty sa šplhajú k astronomickým hodnotám a telo na to patrične reaguje. S teplom bojuje predovšetkým zvýšeným potením. Práve intímnym partiám vyššia produkcia potu príliš nesvedčí. Hrozí vznik najrôznejších zaparenín, zvlášť keď nosíte tesnú spodnú bielizeň z umelých vlákien a vo vlhkom a teplom prostredí sa až nepekne darí najrôznejším infekciám. Ak preto idete napríklad len do mesta v letných šatách, voľba naostro môže byť skutočne zdravšia.

Menej potenia, menej problémov

Keď vyrazíte von naostro, tak sa vetráte a týmto možným nepríjemnostiam predchádzate. Podľa mnohých odborníkov by tak minimálne ženy, ktoré trpia na najrôznejšie kvasinkové infekcie a podobné gynekologické problémy, mali v lete chodiť bez nohavičiek čo najčastejšie. Samozrejme je to podmienené tým, že priestor medzi vašimi nohami je skutočne bez kontaktu s čímkoľvek iným, iba so vzduchom.

intimita, nohavičky, lupa, bielizeň, vagína, plastická operácia, sex Čítajte aj Ako si vyberať nohavičky, aby ste 'tam dole' ostali zdravá

Pohodlné a sexi

Asi každá žena pozná problémy so zarezanou látkou, či gumičkou a tieto nepríjemné pocity leto ešte násobí. Keď idete bez nohavičiek, nič z toho vás netrápi. Nikde nič nelezie, neprekáža. Žiadne prehrabovanie v šuplíku a premýšľanie, ktoré nohavičky sa hodia pod vybrané šaty a podobne. Jednoducho len tak vyrazíte. A niekedy je pohodlie vážne na nezaplatenie.

Pozor, zdravie môžete aj ohroziť

Vetranie je prospešné, avšak nie vždy a všade. Ak máte namierené do nejakého prašného či podobne rizikového prostredia, oplatí sa nohavičky radšej vziať. Rovnako tak na túto voľnosť zabudnite, pokiaľ viete, že budete sedieť na chladnom povrchu. Chránite tým svoje intímne partie pred kontaktom s čímkoľvek iným a prípadnou nečistotou, ktorá môže spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy. A asi nie je nutné zdôrazňovať, že naostro sa chodí len v šatách či sukniach, rozhodne nie v nohaviciach z tuhých materiálov. Zbytočne by ste riskovali rôzne odreniny a zápaly.

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #teplo #bez nohavičiek #nohavičky #naostro #infekcie močových ciest #potenie #kvasinková infekcia #pohodlie #gynekologické ochorenia

+ Cvičte pravidelne, aby ste zvýšili energiu. Pohyb je kľúčový.
Šťastenu chyťte pevne za ruku a nepúšťajte,...

+ Upravte stravu, aby ste sa cítili lepšie. Zdravé jedlo je základ.
Mali by ste uvažovať nad úsporami, inak vám...