5 ranných návykov, ktoré vám zlepšia deň aj náladu

Kto by sa nechcel cítiť počas celého dňa fajn, motivovane, s optimistickou náladou? Hoci nevieme ovplyvniť to, čo nás počas dňa čaká, vieme sa naladiť rannými rituálmi na pocit pohody, šťastia a harmónie. Váš deň bude zaručene omnoho lepší, ak ho správne naštartujete.

05.06.2024 06:00
vstávanie - ráno - raňajky - energia Foto:
Hneď po prebudení je dobré ponaťahovať sa a precvičiť si telo.
debata

Život sa skladá z maličkostí

Nie vždy je potrebné robiť v živote len veľké a radikálne rozhodnutia. Občas vie deň zmeniť úplná maličkosť a zrazu sa bude niesť celý v úplne inej vlnovej dĺžke. Aj malé ciele a nepatrné zmeny v životnom štýle a každodennom zhone dokážu pomôcť zlepšiť duševné rozpoloženie a navodiť vnútorný pokoj a pohodu. Určite ich vyskúšajte.

Ustielanie postele

Je to základ, ktorý dodržiavajú všetci úspešní ľudia. Keď začnete ráno prvou malou úlohou, naštartujete myseľ na celodenný režim a mozog dá signál, že jednu úlohu máte úspešne za sebou. To vás posunie ďalej, k ďalším výkonom. Ustlanie postele tiež človeku pripomenie, že aj na malých veciach záleží.

Buďte vďační

Treba si zapamätať, že spokojnosť nikdy nepramení z toho, čo nemáte, ale z toho, čo máte. Kľúčom ku šťastiu je vážiť si to. Takže je dobré každý deň, napríklad večer pred zaspaním, pár minút premýšľať o tom, za čo všetko môžete byť vo svojom živote vďační. A ráno si to pripomenúť. Zdravé deti a rodina, domov, zamestnanie, ktoré vás baví a napĺňa, zopár dobrých kamarátov. Určite nájdete mnoho dôvodov na vďačnosť. To predsa vôbec nie je samozrejmé. Keď ste schopní si to naplno uvedomiť, budete každý deň začínať oveľa optimistickejšie.

žena, nepríjemná, hádka, hnev, mrzutá, Čítajte aj Ako veľmi môže hnev poškodiť naše zdravie? Nová štúdia v tomto smere nepoteší, hnevu sa naozaj treba vyhýbať

Neberte si veci osobne

Je dobré, ak si toto pravidlo vždy ráno pripomeniete. Trápite sa so všetkým, čo o vás niekto povedal, alebo tým, čo si o vás myslia ostatní? V jednom kuse premýšľate, ako na to, aby ste náhodou niekoho nehnevali alebo nesklamali? Zabudnite na to. Nič z toho, čo robia ostatní ľudia, nie je kvôli vám. Je to kvôli nim samotným. Aspoň tak to vysvetľuje Don Miguel Ruiz. Niečo na tom bude.

Každý deň skúste niečo nové

Nové zručnosti pomáhajú udržiavať mozog v kondícii. Prihláste sa na kurz keramiky, kreslenia, tanca alebo tvorivého písania. Alebo ešte lepšie, začnite sa učiť ďalší jazyk. Akákoľvek mentálna aktivita, ktorú je potrebné vynaložiť na osvojenie novej schopnosti či zručnosti, spomaľuje príznaky starnutia a degenerácie mozgového tkaniva, dokonca môže eliminovať vznik Alzheimerovej choroby. Každý deň spoznajte niečo nové. Uvidíte, že váš život zrazu bude vyzerať omnoho zábavnejšie.

Rozhýbte sa

Urobte to každý deň ráno. Môže ísť aj o krátku svižnú prechádzku do práce. Chôdza na čerstvom vzduchu má zázračný vplyv na vaše zdravie, fyzické aj duševné. Posilníte srdce a cievy, spevníte svaly a ešte prečistíte hlavu od nepríjemných myšlienok. Chodiť pešo je totiž najlepším liekom na splín a stres.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #životný štýl #kreativita #zavďačenie #vďačnosť #degenerácia mozgu #psychické zdravie #kognitívne schopnosti #duševné zdravie

+ Na päty sa vám bude lepiť smola a budete mať pocit, že všetko ide dolu vodou.
V práci sa vám bude dariť ako...

+ Vaša strava nie je dostatočne pestrá, snažte sa, čo najčastejšie variť doma.
Finančne ste na tom veľmi dobre,...