Vitamín C
Je nielen zdravý, ale veľmi zaujímavo vie zamávať aj s tlakom. Je známy tým, že dokáže tlak účinne regulovať. Dostatok vitamínu C možno zaradiť k látkam, ktoré tlak dokážu znižovať ak je vysoký a zvýšiť ho ak padne príliš nízko.
Pravidelne jedávajte
Rovnako si strážte aj to, čo jedávate. Ak mávate problémy s nízkym tlakom, jeho účinky sa prejavujú často v ranných hodinách, preto ak chcete tento pocit eliminovať, poriadne raňajkujte. Nikdy nepreskakujte prvé jedlo dňa a malo by byť bielkovinové. Rovnako je vhodné jedávať v menších porciách a počas celého dňa. Nie nárazovo. Vďaka tomu budete mať zdravšie nielen trávenie ale aj tlak.
Otužujte
Pri samotnom vystavení tela studenej vode tlak stúpa. Ide o stresovú reakciu. No pravidelné otužovanie znamená, že budete mať krvný obeh v dokonalom poriadku a preto aj tlak bude príjemne vyrovnaný. Pravidelné otužovanie zabezpečí lepšiu cirkuláciu krvi. Výsledkom preto bude lepší tlak a menej točenia hlavy.
Čítajte aj Sedavé zamestnanie si pýta častejšie precvičenie sa: Poradíme, ako na to!Pokojne si posoľte
Soľ je jednou z prvých vecí, ktorú sa odporúča vysadiť v prípade, ak máte tlak vysoký. Problémom je hlavne nadbytok sodíka v krvi. To spôsobuje zvyšovanie tlaku až nad únosnú hranicu. Na druhej strane, ak máte tlak nízky, neublížia vám z času na čas ani slané lupienky. Práve naopak.
Športujte
Pravidelný pohyb a cvičenie vedia s telom spraviť doslova zázraky. Aeróbna aktivita posilňuje srdce, cievy aj samotné svaly. Pohybom si vyladíte hormóny z dlhodobého hľadiska. Šport je skvelou terapiou na tlak a je odporúčaný aj pri znižovaní vysokého ale aj pri navyšovaní nízkeho tlaku.
Doprajte si dosť vody
Tlak prudko ide nadol aj pri dehydratácii. Preto ak trpíte závratmi a vedľajšími efektmi nízkeho tlaku, pravidelne pite. Mali by ste si dopriať minimálne 2,5 litra tekutín a pohár vody si dajte hneď po prebudení. Budete mať lepší tlak aj pocity počas dňa.