Vyznáte sa v bylinkách? Nie? Je čas to napraviť, dokážu priam zázračne pomáhať telu aj duši

V akom množstve, kedy a aké bylinky zbierať? Ak to neviete, siahnite po niektorej z týchto kníh.

14.10.2021 11:00
bylinky, bylina, liečivé rastliny, žena, lúka Foto:
Spoznajte silu byliniek.

Herbár

Bylinky boli kedysi doménou botanikov a ľudových liečiteľov, dnes sa tešia obľube medzi dospelými aj deťmi, medzi ľuďmi, ktorí sa pomocou krehkej krásy a energie týchto rastlín vracajú späť k zdravšiemu spôsobu života. V Herbári nájdete 20 byliniek, ktoré môžete použiť ako liek, ale aj v kuchyni. Nechýbajú tipy na voňavé bylinné čaje, sirupy i tinktúry. Okrem toho sa dozviete aj o histórii a vzniku herbárov.

herbár

Zabudnuté bylinky

V súčasnosti mnohých ľudí sužujú neduhy, ktoré sú dôsledkom hektického spôsobu života – sú to choroby srdca a ciev, obličiek, pečene, nervové či kožné choroby, neplodnosť aj onkologické ochorenia. Môžeme im však predísť. Princípy zdravého života sú harmónia, správna životospráva, pohyb na čerstvom vzduchu, zrieknutie sa škodlivých návykov, ako je fajčenie, alkohol či ponocovanie. Mnohí ľudia sa okrem klasickej medicíny spoliehajú aj na silu prírody a pri zdravotných problémoch sa obracajú na bylinkárov.

zabudnuté bylinky

Babkine bylinky

Ako bylinky poznávať, zbierať, spracovávať, uschovávať a potom aj používať – toto všetko sa dozviete v knihe Babičkine nové bylinky. Sú v nej usporiadané celoživotné skúsenosti a recepty známej bylinkárky, ktoré inde nenájdete. Dozviete sa, aké ročné obdobia sú najvhodnejšie pre konkrétne druhy liečivých rastlín. Poradíme vám, na akých miestach ich spoľahlivo nájdete. Kniha obsahuje vyše 120 receptov na všetky ťažkosti a choroby. O každej rastline je navyše bohatá obrazová dokumentácia.

babkine bylinky

© Autorské práva vyhradené

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #knižné tipy #bylinky

+ Pozor aby vás ľudia len tak nemohli oklamať, dávajte veľký pozor na zdravie.
Nenechajte a rozptyľovať, počas...

+ Neznepríjemňujte si zbytočne svoj deň, držte sa v pozitívnej nálade.
Nechoďte dnes do rizikových obchodov,...