Stretnutia s priateľmi? Buďte opatrní, stanovte si pravidlá, ktoré dodržíte

Počas pandémie je lepšie obmedziť stretnutia s osobami mimo spoločnej domácnosti.

10.10.2021 07:00
grilovačka, piknik, leto, párty, mäso Foto:
Je lepšie vopred si stanoviť pravidlá, ktoré počas stretnutia pomôžu znížiť riziko prenosu vírusu, a dbať na ich dodržiavanie.

V prípade, že je to nevyhnutné, prebiehať by mali skôr v exteriéri s dodržiavaním dostatočných odstupov a istých pravidiel. V súvislosti so zhoršujúcou sa pandemickou situáciou to pripomína Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

V prípade nevyhnutnosti stretnutia odborníci radia vyhýbať sa miestam, kde sa stretávajú ľudia z viacerých domácností. „Minimalizujte riziko, že nákazu zanesiete medzi inak neprepojené skupiny ľudí. Medzi stretnutiami nechajte uplynúť aspoň niekoľko dní,“ priblížila Račková. Dodala, že je lepšie vopred si stanoviť pravidlá, ktoré počas stretnutia pomôžu znížiť riziko prenosu vírusu, a dbať na ich dodržiavanie.

nohy, chôdza, schody Čítajte viac Ak môžete, používanie výťahu radšej obmedzte

Ak sú v jednej miestnosti naraz osoby z rôznych domácností, hygienici odporúčajú mať po celý čas nasadené rúško alebo respirátor a dodržiavať dostatočné rozostupy. „A to aj vtedy, ak máte negatívny výsledok testu alebo ste po očkovaní,“ upozornili.

Osobné stretnutia by mali na pár dní minimalizovať a nahradiť kontaktom na diaľku najmä osoby po návrate zo zahraničia. V prípade akýchkoľvek príznakov ochorenia COVID-19 je potrebné ostať v izolácii a kontaktovať lekára, ktorý určí ďalší postup.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #pravidlá #pandémia #návšteva

+ Nezabúdajte si odkladať na neskôr, nespoliehajte sa na dôchodok.
Dnes v práci nezažijete nič špeciálne ani...

+ Svoje zlé stránky sa dnes pokúste posunúť do úzadia a ukážte tie dobré.
Dnes v práci prekonáte väčšie či menšie...